• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belediyede görev

mehmet28

Kayıtlı Kullanıcı
slm arkadaşlar bende belediyede görev başlayacağım belediye de görev yapan arkadaşlardan yardım isteyecektimm ilgilendikleri konular ne gibi çalışmalar yapıyorlar yardımcı olursanız sevinirim belediye nüfusu 17000 teknik eleman olarak inş.mühendisi birde tekniker var inşaat

@Pınar Özgen
Pınar hanım kapasiteyi kendiniz hazırlayabileceği gibi genelde tso veya odalardan yardım alabilrisiniz.sicil muafiyet yazısını kendiniz ayzıp kamu kurumu olduğumuz için muaf olduğumuzu beyan ederiz diye imzalarsanız kabul edbiliyor il çevre şhr. müd

@N. Nazlı Ergun

merhaba Nazlı hanım bende belediyede çalışıyorum, rica etsem proje taslağı örneği banada gönderebilirmisiniz. teşekkürler, iyi çalışmalar.

Merhaba Yeliz Hanım. Proje içeriği il veya ilçelerin eksikliğiyle ilgili olduğundan, burada size genelde olması gereken, zorlanmadan hazırlayabileceğiniz proje taslağını anlatacağım böylece isteyenler de faydalanabilsin.
Kalkınma ajanslarında ilan ettikleri açık olan destek programlarının başvuru rehberinde belirtildiği (KAYS) formatına göre projeniz hazırlanmalı ve orada yani rehberinde belirtilen zaman aralığında projenizi teslim etmelisiniz.
Çevre Bakanlığından Nakdi Yardımlar içinse öncelikle ön yazı hazırlarsınız ekine protokolünü, encümen kararını, taahütnameyi, gerekçe raporunu (neye ihtiyaç duyulduğunu ve giderilmesinin neden zorunlu olduğunu açıklayan), birim fiyat tespit tutanağını, yaklaşık maaliyet hesap cetvelini, yaklaşık maaliyet tablosunu, projenizin anlatımını hazırlar eklersiniz ve çevre ve şehircilik çevre yönetimi genel müdürlüğüne gönderirsiniz. Projenizin anlatımının sırası ise şu şekilde olmalı; projenin ismini, belediyenizin adını ve logonuzu içeren kapak sayfası, ardından proje özeti, proje içeriği (projenin uygulama alanını anlatın, yüzölçümü vs..), proje hedef grupları (ilçe halkına mı belli bir kitleye mi vs..), proje kapsamı (projeyi aktarın), projeden beklenen sonuçlar (yararları ne olacak), projenin sürdürülebilirliği (proje uygulandıktan sonra bakımını, onarımını yapacak mısınız? onun hakkında bir kaç cümle) , projenin maaliyetini aktarmalısınız. Bazı nakdi yardımlarda ek belgeler istenebiliyor. Bu bağlantıyı inceleyebilirsiniz (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
)
Başka bakanlıklardan da nakdi yardım almanız söz konusu tabi. (Kültür ve truzim bakanlığı vb.) Bakanlıkların sayfalarını araştırırsanız hangi başlıklar altında şartlı nakdi yardım yaptıklarını öğrenebilirsiniz. İyi çalışmalar..

Arkadaşlar merhaba bende küçük nüfusa sahip bir belediye işe başladım bana ilk yapmam gereken konular hakkında bilgi verebilir misiniz?

Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Tam olarak hangi birimde göreve başladığınızı ve nelerden sorumlu olacağınızı belirtirseniz, daha net olarak yardımcı olabiliriz.

Biraz detay verir misin? Hangi göreve başladın? Belediyede senden başka Çevre Mühendisi var mı, ya da sen çevre mühendisi misin? vs vs

Hayırlı olsun meslektaşım. Belediyelerde çalışmadım ama bu konuda elimden gelen ne ise yardımcı olmak isterim tabi ki ?

Hocam mesaj atamıyorum size bilginize. ?
[automerge]1570544990[/automerge]
Teşekkür ederim.

Neslihan hanım hala forumda mısınız _?
[automerge]1570546192[/automerge]
Neden mesaj atamıyorum ya da mesaj atma özelliği bir süre sonra mı aktif oluyor ?

@Gambaral Merhaba ,

Sorunuzun cevabını özelde alabildiniz mi bilemiyorum. Ancak alamadıysanız buraya açıklayıcı bilgiler yazarsanız yardımcı olabiliriz :)

@Fatih Koçak Aldım da ne kadar bilgilensem o kadar iyi mesaj atma özelliğim devre dışı ya da ben mesaj atmayı bilmiyorum. bana mesaj atma imkanınız var mı ?

@Gambaral Dünden beri çaba gösteriyorsunuz birilerine mesaj göndermek için, gönderemiyorsunuz çünkü bir sebebi var. Bu tür forum sistemlerinde amaç, bilgiyi aynı anda yaymaktır. Aradan yıllar geçse bile, arayan kolayca bulabilsin diye. Size yardımcı olmaya çalışan herkese özel mesaj gönderme çabası içine girdiğiniz için mesaj atmamayı tercih ediyoru(z)m. Kurumunuzu ya da sizi ifşa edecek özel bir şey sormadık, biriminizi ve sorumluluklarınızı sorduk sadece.

Büyük olasılıkla atık toplama ağırlıklı, yani ilçe veya belde belediyesinde çalışıyorsunuz.

Büyükşehir sınırları içinde bir belediyede iseniz, çok fazla bir sorumluluğunuz olmayabilir, destek hizmeti verilir. Orada genellikle çöp araçları, bitkisel atık gibi toplama hizmetlerine bakılır. İri Katı Atık denilen, tabiri caiz ise eski hurdalık beyaz eşya da kabul eden ilçe Belediyeleri mevcuttur. Arkadaşların dediği gibi birim de önemli. Bazı ilçe belediyelerinde(Büyükşehirlerde) ya Fen İşleri ya Temizlik İşleri bünyesinde hizmet verebiliriz.

Ama BŞB sınırları dışında bir ilçede iseniz, ambalaj atıklarını kim topluyor, belediye atıkları nasıl alınıyor, belediye düzenli toplamaya mı, yoksa vahşi depolamaya mı gönderiyor? Birliğe mi dahilsiniz? Atık miktarınız ne kadar ve karakterizasyon detayları? Nüfusunuz az olduğu için Sıfır Atık için çok fazla aceleniz yok, ama uzun vadede gerekebilir. Mevzuat size çok fazla yük vermiyor.

Atıksu-içme suyu genelde birlikler ya da İÖİ bünyesindedir. Gerçi İl Belediyeleri de sorumlu olabiliyor. Ama sizden destek beklenebilir.