Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Belediyelerde portala tesis kaydetme sorunu ACİL

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

 1. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba, belediyenin kendisine ait aynı vergi numarasıyla çalıştırdığı iki tesis var bunlardan biri asfalt plent tesisi(EK 2) diğeri Atıksu Arıtma Tesisi (EK 1) dir. şu anda bende arıtma tesisi kayıtlıdır.gfb sini aldım çevre izni sürecindedir. aynı şekilde asfalt plentini için kendime tesisi ekleyemedim biri ek 1 diğer ek 2 olduğu için mi bu sorunu yaşadım. Yoksa aynı vergi numarsı altında faaliyet gösteren tesislere bir çevre görevlisi bakamıyormu bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
   
 2. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla Ek1 de yer alan tesisiler için 2 çevre görevlisi bulundurmak veya çevre birimi kurmak lazım.Ek2 için 1 adet çevre görevlisi yetiyor.
   
 3. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  hayri bey, benim bir tesisim ek 1 de ve kurumda tek çevre görevlisiyim ek 1 dekı tesısımle ılgılı bır sıkıntım yok ama sımdı ek 2 de yer alan asfalt tesisi için gfbye basvrmam lazım, birden fazla tesisi olan kurumlar her işletme için ayrı ayrı mı çevre görevlisimi istihdam edilmesi isteniyor acaba.
   
 4. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Ek 1 tesisleri için 1 değil 2 çevre görevlisi gerekli olduğunu biliyordum ama sizin durum biraz farklı galiba.Benim de eksik bildiğim bazı noktalar var sanırım.Bir araştıralım bakalım.
   
 5. keops

  keops CMNet Üyesi

  ya 1 çevre muh. daha alıp çevre birimi kurmalısınız yada her tesis için ayrı ayrı ek 2 de olanlara 1 çevre muh, ek 1 de olanlar için de 2 çevre müh istihdam etmelisiniz
   
 6. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  keops; evet ama sizin dediğinize göre şu anda mevcut ek 1 deki tesis için 2 çevre görevlisi istihdam edimesi gerekiyor. ben şu anda bunu yaptım tek basıma zaten. bir yanlışlık olmasın ben yönetmelikte aynı vergi numarasına sahip tesisler için bir madde vardı ondan bahsediyorum . ek 1 in yanında ek 2 deki tesisin çevre izinleri işlemlerini yürütemiyormuyum?benzer sorunla karşılaşan yok mu?
   
 7. Arzu Akbunar

  Arzu Akbunar CMNet Üyesi

  benim bildiğim kadarıyla ek-1 e tabi tesisler için çevre yönetim birimi kurulması ya da çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlık hizmeti alınması gerekiyor yani 1 çevre görevlisi yeterli değil. ek-2 ye tabi tesisler için de aynı vergi numarasına sahip tesislerde 1 çevre görevlisi yeterli bu şekilde biliyorum.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...