• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Belediyelerde portala tesis kaydetme sorunu ACİL

Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#1
Arkadaşlar merhaba, belediyenin kendisine ait aynı vergi numarasıyla çalıştırdığı iki tesis var bunlardan biri asfalt plent tesisi(EK 2) diğeri Atıksu Arıtma Tesisi (EK 1) dir. şu anda bende arıtma tesisi kayıtlıdır.gfb sini aldım çevre izni sürecindedir. aynı şekilde asfalt plentini için kendime tesisi ekleyemedim biri ek 1 diğer ek 2 olduğu için mi bu sorunu yaşadım. Yoksa aynı vergi numarsı altında faaliyet gösteren tesislere bir çevre görevlisi bakamıyormu bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
 
Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#3
hayri bey, benim bir tesisim ek 1 de ve kurumda tek çevre görevlisiyim ek 1 dekı tesısımle ılgılı bır sıkıntım yok ama sımdı ek 2 de yer alan asfalt tesisi için gfbye basvrmam lazım, birden fazla tesisi olan kurumlar her işletme için ayrı ayrı mı çevre görevlisimi istihdam edilmesi isteniyor acaba.
 
Kayıt
14 Nisan 2011
Mesajlar
484
Beğeniler
326
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
#4
Ek 1 tesisleri için 1 değil 2 çevre görevlisi gerekli olduğunu biliyordum ama sizin durum biraz farklı galiba.Benim de eksik bildiğim bazı noktalar var sanırım.Bir araştıralım bakalım.
 

keops

CMNet Üyesi
Kayıt
19 Haziran 2009
Mesajlar
74
Beğeniler
15
#5
ya 1 çevre muh. daha alıp çevre birimi kurmalısınız yada her tesis için ayrı ayrı ek 2 de olanlara 1 çevre muh, ek 1 de olanlar için de 2 çevre müh istihdam etmelisiniz
 
Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#6
keops; evet ama sizin dediğinize göre şu anda mevcut ek 1 deki tesis için 2 çevre görevlisi istihdam edimesi gerekiyor. ben şu anda bunu yaptım tek basıma zaten. bir yanlışlık olmasın ben yönetmelikte aynı vergi numarasına sahip tesisler için bir madde vardı ondan bahsediyorum . ek 1 in yanında ek 2 deki tesisin çevre izinleri işlemlerini yürütemiyormuyum?benzer sorunla karşılaşan yok mu?
 

Arzu Akbunar

CMNet Üyesi
Kayıt
17 Mayıs 2011
Mesajlar
12
Beğeniler
0
#7
benim bildiğim kadarıyla ek-1 e tabi tesisler için çevre yönetim birimi kurulması ya da çevre danışmanlık firmalarından çevre danışmanlık hizmeti alınması gerekiyor yani 1 çevre görevlisi yeterli değil. ek-2 ye tabi tesisler için de aynı vergi numarasına sahip tesislerde 1 çevre görevlisi yeterli bu şekilde biliyorum.