• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Belediyeleri arıtma tesisi yaptırma konusunda zorunlu tutan yönetmelik

Kayıt
5 Mayıs 2011
Mesajlar
104
Beğeniler
24
Şehir
Amasya
#1
Merhabalar;
Belediyeleri atıksu arıtma tesislerini yapmalarını zorunlu tutan yönetmelik hangi yönetmelik acaba?
 
Kayıt
26 Temmuz 2010
Mesajlar
167
Beğeniler
175
Şehir
ANKARA
#4
Cevap: Belediyeleri arıtma tesisi yaptırma konusunda zorunlu tutan yönetmelik

Geçici Madde 4 - Belediye ve organize sanayi bölgeleri alt yapı yönetimleri atıksu arıtma tesisi iş termin planlarını bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde hazırlayarak mülki amir kanalıyla Bakanlığa sunmak zorundadırlar. Arıtma tesisi olmayan ve inşaatına başlanmayan mevcut organize sanayi bölgeleri alt yapı yönetimleri ortak arıtma tesislerini iş termin planı onay tarihinden itibaren en geç bir yıl içerisinde arıtma tesisi inşaat ihalesini gerçekleştirmek ve takip eden üç yıl içerisinde de işletmeye almakla yükümlüdürler. Organize sanayii bölgesi içerisinde tehlikeli ve zararlı maddeler içeren atıksu deşarj eden tesisler derhal gerekli tedbirleri almakla yükümlüdürler.

Atıksu arıtma tesisi olmayan ve inşaatına başlamayan belediyeler; iş termin planı ve atık su arıtma tesislerini bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yapmakla yükümlü oldukları süreler aşağıda verilmiştir.

İş termin planı hazırlanması ve atıksu arıtma tesisi işletmeye alma için aşılmaması gereken süreler

Nüfus İş termin planı hazırlama, Atıksu arıtma tesisi işletmeye alma süresi Toplam süre

100 000 1 yıl 3 yıl 4 yıl
100 000 - 50 000 1 yıl 4 yıl 5 yıl
50 000 - 0 000 1 yıl 5 yıl 6 yıl
10 000 - 2000 1 yıl 6 yıl 7 yıl
 
Kayıt
5 Mayıs 2011
Mesajlar
104
Beğeniler
24
Şehir
Amasya
#7
Cevap: Belediyeleri arıtma tesisi yaptırma konusunda zorunlu tutan yönetmelik

geçici 4. maddeyi okudum ama sürelere dikkat etmemişim :( :) e tecrübesizliğin belirtisi. :)