• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belgelendirme Süresi

Besbes

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TAT
Merhabalar yetkilendirilmiş kuruluş olarak AGED ile anlaşmamız mevcut bu yıl belediye ile olan sözleşmemiz de yenilendi ancak henüz 3'lü protokolümüz yapılmış değil belgelendirmede o yıl için yetkilendirilmiş kuruluş ile yapılan anlaşmanın haziran sonuna kadar sisteme girilmiş olması gerek diyor , burada kastedilen lisanslı firmanın yk ile olan anlaşması mı yok belediye, yk ve tesisin 3'lü protokolümü.. çünkü şu anda 3'lü protokol imzalanmış değil ve ben belgelendirmeyi başlatamıyorum.. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
BesbesMerhaba,
Bildiğim kadarıyla haziran ayı sonuna kadar yüklenmesi gereken protokol piyasaya süren belgelendirmesi için, ambalaj atıkları için yapılacak belgelendirmede öyle bir zaman kıstası yok. Sonuçta belediye ile yılın herhangi bir ayında anlaşma yapmış olabilirsiniz, o yüzden haziran ayı kriterinin olduğunu pek düşünmüyorum ya da en azından ben rastlamadım. Fakat belediye tarafından ABS'ye üçlü protokol yüklenmeden belgelendirme işlemi yapamazsınız maalesef.

Teşekkür ederim Makbule hanım sizden ayrıca bir, iki konu hakkında daha bilgi almak istiyorum biz protokolü bugün imzaladık 4 nüsha elimizde birini belediyede bıraktık biri bizde birini yk ya kargo ile göndereceğiz ancak bir nüsha kalıyor onuda il müdürlüğüne mi sunmamız lazım ve bunu nasıl yapacağız bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca Belediye yönetim planını bizim hazırlamamızı istiyor bu doğrultuda belediye abs'den protokolü yükleme işini de ben mi yapacağım belgelendirmeye başlamak için

Biz protokollerde imzaladığımız 4 nüshayı da YK'ya gönderiyoruz, onlar imzaladıktan sonra birer nüshayı bize ve belediyeye gönderiyorlar. Sizin çalıştığınız YK'da prosedür nedir bilemiyorum. Doğrusunu söylemek gerekirse, yönetim planını yapmak belediyenin görevi zaten bu yüzden de plan onların sistemi üzerinden yapılıyor; fakat belediye bu işle uğraşmak istemezse veya konuya hakim değilse bizlere yükleyebiliyor. Yani bu durum kişiden kişiye değişebiliyor, benim yönetim planı yapmışlığım var mesela.

@makbule kaya teşekkür ederim Aged ile görüştüm 2 nüsha talep ettiler birini bakanlığa göndereceklermiş elimizde tek nüsha kaldı.. Belediye için evet sanırım benden isteyecekler ancak yeni başladım tamamen tecrübesizim neyi nasıl hangi sırayla yapacağımı bile bilmiyorum, şu belgelendirme süreci beni oldukça yıprattı :))

Belgelendirme sürelerinin uzatılması muhtemel mi ? Beyanlar mayıs sonundan haziran sonuna ertelenirken belgelendirme süresinin aynı kalmasını normal buluyor musunuz? Sizce uzar mı?

Son düzenleme:
Kota yönünden firmalar sıkıntı yaşadığı için ve tükçev'inde teklif almadığını hesaba katarsak ben uzatılacağını düşünüyorum.
Malum pandemi de oldukça etkiledi. Uzatacaklardır ama duyurusunu son dakika yapacaklarından da adım gibi eminim:)

Belgelendirme işlemi büyük sıkıntı oldu.Sadece AGED Fiyat verebiliyor.Zaten çoğu firma daha beyan bilgilerini yeni toplayabildi.Sürenin Haziran sonu olması çok saçma.İnşallah bu konuda cezai bir işlem uygulamazlar.Çünkü belgelendirme yaptırılabilecek yetkilendirilmiş firma kalmadı.

Özellikle Çevko'nun Bakanlık nezdinde büyük baskı kurduğu ve belgelendirme sürelerinin uzatılmasını istediği haberini aldım. Şahsen en az Ağustos sonuna kadar uzatılması taraftarıyım. Hatta son kez yapılacaksa, firmalara geçmiş yılları da kabul ettirebilmemiz adına yıl sonuna kadar bile süre verilmesi lazım. Umarım Bakanlık hızlı hareket eder, duyuruları takipteyiz.

Merhabalar;
İlk kez bu yıl ambalaj beyanı yaptım. Belgelendirme hakkında yasal olarak çok fazla bilgim yok. Sadece yk ile anlaşmamız ve bir ödeme yapmamız gerektiğini bu yıl yapmazsak seneye %10 zamlı ödememiz gerekeceğini biliyorum. Bu sebeple yönetim yapmamamı gerekirse seneye %10 zamlı ödemeyi kabul ettiklerini bildirdi. Bu durumda farklı bir cezai işlem durumu olur mu ayrıca belgelendirme zorunluluğumuz hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Merhaba ,

Belgelendirme ile ilgili seneye yapma kısmını tavsiye etmiyorum.
Çünkü artık (2020) itibari ile belgelendirme kalktı. Bunun yerine GEKAP uygulaması getirildi.
GEKAP ise belirli periyodlarla yapılacak ve belgelendirme gibi geciktirme gibi bir durum söz konusu değil.
GEKAP ile ilgili bilgi edinmek isterseniz sitede bir çok bilgi mevcut.

MERHABA. PİYASAYA SÜREN İŞLETMEM İÇİN ÇEVKODAN TEKLİF ALDIM TESİSİM İMZALADI. BU SÖZLEŞMEYİ NEREYE YÜKLEYECEĞİM. İLK DEFA BEYAN YAPIYORUM.

Merhaba arkadaslar , yetkilendirilmis kuruluslar ile firmamda sozlesme yapmam gerekti. Suan Yetkilendirilmis Kuruluslaradan 2 sine(AGED VE PAGCEV) ulastim Kota doldurduklarini soylediler. Dger firmaları arıyorum ama ulasamiyorum. Bu durumda ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevko bayram sonrasına kadar kapalı. Tükçev zaten bu sene belgelendirme yapmıyor. Garip olan bir durum yok aslında.

Yani Cem bey sure ile ilgili bir durum yok degil mi belgelendirme islemleri icin. En kotu ihtimal belgelendirme islemi yapamaz isek yukumlulugumuz seneyemi kalacak.

@Md.Merve Bu sene için süre durumu kalmadı. Bazı belgelendirme firmaları, tatlar ile yeni sözleşme yapma derdinde. Ancak bu sene için yapılamaz ise ve yeni kontenjan açamazlarsa, seneye %10 cezalı olarak ödeme yaparsınız. Tabi belgelendirme konusu devam ederse.