• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Belgelendirme

Aysun Eroğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm firması
Arkadaşlar merhaba,
Ben özel bir toplama ayırma ayırma ve geri kazanım lisansına sahip firmada çalışıyorum. Belgelendirme yapmak istiyoruz. Prosedürü hakkında bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2017 yılı için tat firmaları ps ile çalışabilecek mi?
yoksa sadece yklar mı yapabilecek.

bununla ilgili gelişme var mı?

evrem hanım bu sene son kez çalışıcaklar tat firmaları bazıları almıyolar bıle artık ps lerden.
onumuzdekı seneden itibaren sadece yk lar tarafından yapılıcak.
ambalaj atık yonetmelıgı bı taslak halınde su an mevcut hatta daha resmı gazetede yayımlanmadı

@hsyncanceylan Merhaba,
evet böyle bir söyelemi duydum fakat taslaktada açık bir ibare göremedim bu konuyla ilgili.
Geri dönüşüm/ geri kazanım (belgelendirme) yükümlülüğü
GEÇİCİ MADDE 2 – (1) 2017 yılına ait belgelendirme yükümlülüğü ile ilgili işlemler 31/03/2018 tarihine kadar, 24/8/2011 tarihli ve 28035 sayılı sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak yürütülür. Bu Yönetmeliğin yürürlük tarihinden önceki yıllara ait belgelendirme yükümlülüğü ile ilgili işlemler Bakanlıkça belirlenen esaslar doğrultusunda yürütülür. bu şekilde bir açıklama var başka bir şey yoktur. Sizin dediğiniz bir yerde yazıyor mu?

direk böyle bir yazı yer almıyor fakat bakanlık merkez teşkilat görevlendirilmesinde uygulanacağı söylendi.
tat firmaları YK ların görevlerini alamıycaklar şeklinde.
bazı YK ların da lisans iptali söz konusu yıllık kota dan dolayı

Herkese merhabalar; sanayi odasına kayıtlı olan fabrikalardan atık aldıgımızda bunların tonajlarınıda yıl sonunda belgelendirmede kullanabılırmıyız? Sanayi sicil belgesi zorunlulugu kalktı mı acaba ?