• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

belgelendirme

Merve Yeşildağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
arkadaşlar bir kaç yere yazdım doğru yeri buldum:) ambalaj atığı için belgelendırme yapmak zorunda olan fırmaları nasıl bulabılırım belgelendırme yapmak zorunda olan fırmayı..bılgısı olan var mı?

merva hanım il il osb lere ilçelere bakın, belediyelerle görüşün başarabilirseniz firma listesini alın ve teker teker aramaya başlayın üretim yapan ve ürettiği malı ambalajlı olarak piyasaya süren (yurt içi) her işletme belgelendirme yapmak zorundadır.

belgelendirme için firma aramayın.firmalar için ek maliyet olduğundan belgelendirme yapacaklarında sizdende fiyat teklifi isteyecekler. Şu aşamada Piyasaya sürüldüğü halde belgelendirme evrağı az bulunan ambalaj atıklarını GDT lere satmaya çalışın

3000 kg/yıl üzerindeyse piyasaya sürdğünüz ambalaj miktarları evet belgelendirme yapmak zorundasınız.

Arkadaşlar belgelendirme yaparken kullandığımızda girişlerde belediyenin kaynağında ayrı toplama altındaki ambalaj atıklarını kullanıyoruz.Fakat şimdi ambalaj atıklarını aldığımız bazı firmaların atıklarını belgelendirme girişlerinde kullanmak istiyoruz.Ama bunu yaparken nasıl bir yol izliycem bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

@Yiğit Nimsi
kardeş belediyeden aldıklarını zaten kaynağında ayrı toplama seçeneğini seçerek yapıyormuşssun. lisanslı yada başka bir firmadan aldığınız ( narenciyeci vb) atıkları alırken sisteme siz normal olarak giriş yapın. lisanslı firmalardan aldığınızı zaten karşı firma yapar ve sizde onaylarsınız lisansa gerek olmayan firmalarda aldıgınız ambalaj atıklarını siz kendi sistemınızde ek 7 bden girersiniz ve bunun belli bir miktarını belgelendirmede kullanabılırsınız. Birde yetkilendirilmiş kuruluşla ve belediye ile üçlü antlaşma yapılması lazım. Belegelendirme ile ilgilide ben size belge göndereyim.

Ekli dosyalar

• Belgeleme_egitimi_sunumu (2).ppt
    4.8 MB · Görüntüleme: 84
ambalaj belgelendirme yapması gereken firma listesi mi arıyorsunuz.

piyasaya sürenlerin çoğu belgelendirme yapıyordur. Alın size 500 adet firma istediğiniz gibi temasa geçebilirsiniz. farklı bir şey istiyorsanız temasa geçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• firma listesi.xls
    173 KB · Görüntüleme: 43
@Olgaç Sürmelihindi
Ben belgelendirme dosyasında kaynağında ayrı toplama hariç belediye sınırları içinde bedelli aldığımız ambalaj atıkları için nasıl bir prosedür uyguluyacağımızı soruyorum.Yani bedelli aldığımız ambalaj atıklarını belgelendirme dosyasında kullanabiliyo muyuz kullanıyosak bunu nasıl kağıt üzerine dökücez

@Yiğit Nimsi
Bedelli alıyorsanız firmanız adına fatura da kesiliyorsa sanayi yöntemi ile belgelendirme dosyasına ekleyebilirsiniz. Kaynakta ayrı toplama yönteminde firma ismi çıkmadığından sanayi seçeneğini işaretleyebilirsiniz diye düşünüyorum. sonuçta atık aldığınız firmanın vergi numarası ve ticaret sicil nosunu girip belgeleme dosyasına ekleyebilirsiniz.

@Can Doğan
Peki bunu dosyada nasıl göstericez tonajları gün gün girdiğimiz bi liste vardı oraya nasıl giricez bilginiz mevcut ise paylaşırsanız sevinirim Can Bey.

@Can Doğan
Giren mal gibi göstericez zatende kaynağında ayrı toplama gibi göstermiyceğimiz için faturasını mı koyucaz irsaliyesini mi koyucaz onu soruyorum.

anlaşmalı olduğumuz belediye sınırları içindeki sanayi işletmelerinden aldığımız atıklarla belgelendirme yapamayız dedi patron değişti o dedi ama yönetmelikte öyle bişey yazmıyo sanayi işletmesinden aldığımı kullanabilecek miyim kullanamayacak mıyım şimdi belgelendirme yaparken