• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sempozyum Belirli Sektörlerde Temiz Üretim Uygulamaları Projesi (BESTÜ) Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
belirli-sektorlerde--8230-20200131173151.jpg

Bakanlığımız ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi arasında 14.05.2019 tarihinde imzalanan protokolle başlatılan ve tekstil ve deri işleme sektörleri için MET ve MET-İES (Mevcut En İyi Teknikler ve bununla ilişkili Emisyon Seviyeleri)’ne uyum ve bu uyumun getireceği teknik sorumlulukların değerlendirilmesi ve Tekstil ve Deri sektörlerinin yanı sıra Bakanlığımızca daha önce çalışılmış olan Büyük Yakma, Çimento ve Otomotiv sektörleri için Taslak Sektörel Temiz Üretim Uygulama Tebliğleri hazırlanması çalışmalarının yapıldığı “Belirli Sektörlerde Temiz Üretim Uygulamaları Projesi” (BESTÜ)” Kapanış Toplantısı, 28 Ocak 2020 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıya, Bakanlığımız Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü, Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatı ile proje koordinatörü kurum olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin yanı sıra, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Organize Sanayi Bölgelerinden temsilciler, proje kapsamında görev alan öğretim üyeleri ve sektör temsilcilerinden oluşan geniş bir kitle tarafından katılım sağlanmıştır.

Kapanış toplantısında bir konuşma yapan Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcımız Sayın Recep AKDENİZ, su kaynaklarımızın günden güne artan önemi, sanayi faaliyetleri sonucu oluşan kirliliğin su kaynaklarımız üzerinde oluşturduğu riskler ve bu risklerin giderilmesi amacıyla temiz üretim tekniklerinin tüm sanayi sektörlerinde en kısa sürede hayata geçirilmesinin önemine vurgu yapmış ve BESTÜ Projesinin bu amaca yönelik çok önemli bir adım olduğunu belirtmiştir. Daha sonra, proje koordinatörü Prof. Dr. Ülkü YETİŞ tarafından katılımcılara projenin çıktıları hakkında bir sunum gerçekleştirilmiş ve devamında katılımcıların görüş ve önerileri alınmıştır.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .