Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beton santrali

Konu, 'ARŞİV' kısmında radres tarafından paylaşıldı.

 1. radres

  radres CMNet Üyesi

  beton santralleri ğürültü konulu çevre izninden muafmıdır?
   
 2. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  Bulunduğu yere göre değişir..

  ÇEVRESEL GÜRÜLTÜNÜN DEĞERLENDİRİLMESİ VE YÖNETİMİ YÖNETMELİĞİ
  ç) (Değişik:RG-27/4/2011-27917) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 ve Ek-2’sinde “ * ” işareti ile muafiyet getirilmiş işletme ve tesisler ile çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesi alması gereken işletme ve tesislerden; 7/3/2008 tarihinden önce kurulmuş ve açılma ve çalışma ruhsatı almış olanlar ile kurulduğu tarih ve ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın, çok hassas ve hassas kullanımlardan itibaren en az 500 metre mesafede olan veya bu Yönetmelik çerçevesinde gürültü haritaları hazırlanması gereken yerleşim yerleri dışında bulunan işletme ve tesisler için çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesine esas değerlendirme yapılmaz. Ancak, yetkili idarenin talep etmesi halinde işletme ve tesisler için akustik rapor hazırlanması zorunludur.
   
 3. radres

  radres CMNet Üyesi

  onda sorun yokta bulundugum yere mi yoksa il müdürlüğüne mi bilemiyorum beton santrallerinden gürültü konulu çevre izni istenmez diye biliyorum fakat tesisin durumuna göre il müdürlüğü gürültü ölçümü ve haritası isteyebilir veya ben yanlış biliyorum
   
 4. Zeynep Şenel

  Zeynep Şenel CMNet Üyesi

  Müberra Hanım'ın paylaştığı yönetmelik maddesi doğrultusunda dilekçe ile İl Müdürlüğü' ne başvuruda bulunursanız, değerlendirmesini onların yapması daha doğru olur. Dilekçenizin ekinde tesisinizin hassas yerleşim alanlarına mesafesini gösterebilirsiniz.
   
 5. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  "bulundugum yere mi yoksa il müdürlüğüne mi bilemiyorum" derken neyi kasteetiniz anlayamadım. Zeynep hanımın da dediği gibi dilekçenizi verirsiniz değerlendirmesini il çevre yapar. benim baktığım beton santrallerinin genelinin muafiyet yazısı var ancak konumu gereği akustik rapor hazırlanması istenilen tesislerde var. tesisinizin bulunduğu yere göre değişiklik gösterir durum.
   
 6. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar beton santralinden kaynaklanan atık su için deşarj izni, ölçüm raporu veya muafiyet belgesi almak gerekir mi?
   
 7. Müberra Kaşkaya

  Müberra Kaşkaya CMNet Üyesi

  atık su geri dönüşümle kullanıldığı için deşarj izni muafiyet yazısı alabilirsin.
   
 8. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  nerede olursa olsun her tesis için gürültü konulu çevre izni görüşü isteyip muafiyet yazısı almanız sizin yararınızadır.
   

  Ekli Dosyalar:

 9. Serpil Ceylan

  Serpil Ceylan CMNet Üyesi

  Beton santralinden kaynaklanan atık su geri kullanımı oluyorsa, il müdürlüğü tekrar kullanıma uygun olup olmadığına dair rapor isteyebilir. Bu rapor genelde üniversiteler tarafından verilir. Atık suyu alıcı ortama deşarj ediyorsa çevre izni alması gerekir. Kanalizasyona deşarj ediyorsa kanal bağlantı izni almalı, bu durumda çevre izninden muaf olur.
   
  cevreci_gokhan ve Burak Dumlu bunu beğendi.
 10. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  müberra hanım öncelikle bulundugunuz çevrenin gürültü izni konusunda durumu değerlendirimniz. örneğin bilecik, düzce, gibi iller nüfüs yoğunluğu sebebiyle gürültü izni vermemektedir.
  bilgilerinize...
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?