• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Betona dökülen yağ nasıl çıkar?

PINAR Ç..

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BMS METAL A.Ş.
Merhaba, tesisimde zemine dökülen yağa ne kadar talaş döksem de tam anlamıyla temizlenmiyor. Önerisi olan var mı?

Merhaba @pnrckmk açıkcası zemine dökülen yağın tam anlamıyla temizleneceğini sanmıyorum ama aşağıda resimde görünen ürün atık yağın zemin üzerinden bertarafında etkili bir ürün denemenizi tavsiye ederim ya da yağ çözücü maddeler kullanarak yağın zeminden sıvıya geçmesi sağlanır, aşağıdaki resimde görünen sosislerle sıvının alıcı ortamla (su ve toprak gibi) teması kesilir, sonrasında içeriğinde yağ bulunan sıvı atık emici ped veya bez yardımıyla emdirilerek bertarafı sağlanabilir diye düşünüyorum fakat bunu denemedim çözüm sağlar mı bilemiyorum sadece fikir yürüttüm...:islik:
upload_2016-8-30_21-55-23.png

Merhaba @pnrckmk açıkcası zemine dökülen yağın tam anlamıyla temizleneceğini sanmıyorum ama aşağıda resimde görünen ürün atık yağın zemin üzerinden bertarafında etkili bir ürün denemenizi tavsiye ederim ya da yağ çözücü maddeler kullanarak yağın zeminden sıvıya geçmesi sağlanır, aşağıdaki resimde görünen sosislerle sıvının alıcı ortamla (su ve toprak gibi) teması kesilir, sonrasında içeriğinde yağ bulunan sıvı atık emici ped veya bez yardımıyla emdirilerek bertarafı sağlanabilir diye düşünüyorum fakat bunu denemedim çözüm sağlar mı bilemiyorum sadece fikir yürüttüm...:islik:
upload_2016-8-30_21-55-23.png

Merhaba,

Yakın lokasyonlarda çimento fabrikası var ise, farin yardımcı olacaktır. Farin yağ için iyi bir absorbandır ve temizleme işlemi de kolaydır. İyi çalışmalar.

evet bende çimentoda çalıştım farin döküyorduk. ayrıca talaşta olabilir oda çeker atık yağı. yağ emici bezler su ile karışık olanda daha fazla işe yarıyor. sudan yağı ayırıyor.

betona dökülen yağ eğer beton üstünde emiciliği azaltacak koruma ve boya yok ise tek yolu vardır.
betonu karot makinesi ile kesin yenisi dökün.

beton emmiş işe kusturma yapsanız da yağ ve yağ lekesi orada kalacaktır.

@Mahmut Cimşit o biraz fazla olmadı mı? :koptum: Sonuçta hijyenik bir iş söz konusu değil, maksat yağın yayılmasını ve muhtemel metaryellerin kontamine olmasını önlemek olduğundan buna yönelik aksiyon alınması yeterli olacaktır kanaatindeyim. :)

Sevgili arkadaşlar benim çalıştığım kurumda da başıma böyle bir iş geldi kaynar su ve deterjan kullandım başarılı olamadım yardımcı olabilirmisiniz