• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Beyan ve bildirimler (yeni kurulmuş bir sanayi tesisi)

Tunalper

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,

2011 yılı sonlarına doğru kurulan bir tesisimiz var.

(1) Tesiste 2011 yılı içerisinde yemekhanedeki bitkisel yağlar dışında UATF ile bir atık çıkışı yapılmamış. Sadece son iki-üç aydır üretim ve boya-badana sebepli oluşan kontamine atıklar (boş kimyasal-boya-tiner tenekeleri, kontamine eldivenler vb.) hala biriktirilmekte.
(2) Tesiste 2011 yılı sonunda bir ambalaj alımı yapılmış fakat o yıl kullanılmamış, bu ambalajların kullanımına 2012 yılında başlanmış.
* Tesisin atık ambalaj sistemi ve tehlikeli atık beyanı için kullanıcı kodu-şifreleri alınmış.

Şimdi bu tesisin online beyan ve bildirimlerini nasıl yapacağız?

Benim aklıma gelen:
(1) Tehlikeli atıklar: Sistemde 2011 yılını "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz.
(2) Ambalajlar: 2011' de satın alınan miktarı sisteme gireceğiz, piyasaya sürülen miktarı "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz. 2012 yılı için stokta kalmış gözükecek.

Konuyu İl Çevre' ye sormadan önce size danışmak istedim.