Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Beyan ve bildirimler (yeni kurulmuş bir sanayi tesisi)

Konu, 'ARŞİV' kısmında Tunalper tarafından paylaşıldı.

 1. Tunalper

  Tunalper CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,

  2011 yılı sonlarına doğru kurulan bir tesisimiz var.

  (1) Tesiste 2011 yılı içerisinde yemekhanedeki bitkisel yağlar dışında UATF ile bir atık çıkışı yapılmamış. Sadece son iki-üç aydır üretim ve boya-badana sebepli oluşan kontamine atıklar (boş kimyasal-boya-tiner tenekeleri, kontamine eldivenler vb.) hala biriktirilmekte.
  (2) Tesiste 2011 yılı sonunda bir ambalaj alımı yapılmış fakat o yıl kullanılmamış, bu ambalajların kullanımına 2012 yılında başlanmış.
  * Tesisin atık ambalaj sistemi ve tehlikeli atık beyanı için kullanıcı kodu-şifreleri alınmış.

  Şimdi bu tesisin online beyan ve bildirimlerini nasıl yapacağız?

  Benim aklıma gelen:
  (1) Tehlikeli atıklar: Sistemde 2011 yılını "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz.
  (2) Ambalajlar: 2011' de satın alınan miktarı sisteme gireceğiz, piyasaya sürülen miktarı "sıfır" olarak geçip, bunu İl Çevre' ye durumu açıklayan bir yazı ile bildireceğiz. 2012 yılı için stokta kalmış gözükecek.

  Konuyu İl Çevre' ye sormadan önce size danışmak istedim.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...