• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Bilirkişilik eğitimi

Bilirkişilik Yönetmeliği 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu kapsamında 03.08.2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. İlgili Yönetmelik “Eğitim kuruluşlarına izin verilmesi” başlıklı kısımda yer alan madde 33 (1) ila (2) bendi ve 11/08/2017 tarih ve 29.E.126 sayılı Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı’nın 169 no’lu Genelgesi kapsamında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı’na Odamız adına eğitim yetki başvurusunda bulunulmuş ve Temel Bilirkişilik Eğitimi düzenleme yetkisi alınmıştır. Temel eğitim, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 ders saatinden oluşmaktadır. Eğitim sonunda katılımcılara “ Katılım Sertifikası” verilecektir.

EĞİTİM ADIBİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ
EĞİTİM TARİHİ24 KASIM 2017 16:00 - 22:00
25 KASIM 2017 10:00 - 16:00
26 KASIM 2017 10:00 - 16:00
27 KASIM 2017 10:00 - 16:00
EĞİTİM SALONUTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şube
Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay - ÇANKAYA/ANKARA
EĞİTMEN BİLGİLERİYrd.Doç.Dr. Mehmet Emin ALŞAHİN / Avukat
Emre Baturay ALTINOK / Avukat
EĞİTİME KATILIM KOŞULLARIa) 03/08/2017 tarih ve 30143 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği‘‘nde belirtilen bilirkişilik yapabilme şartlarına sahip bulunmak,
b) T.C. vatandaşı olmak veya yabancı uyruklular için Türkiye‘de iş yapma ehliyetine sahip olmak,
c) Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,
d) TMMOB‘ne bağlı üyeler için başvuru yapılan yıldan geriye dönük en az 5 yıllık Oda üyesi olmak ve üyelik borcu bulunmamak (Diğer Oda üyeleri için ilgili Odalarından alacakları üye kayıt ve aidat borcu bulunmadığına dair belge ile bu koşul yerine getirilecektir.)
e) Eğitime katılacakların bilirkişilik yapacağı uzmanlık alanında en az beş yıl fiilen çalıştığını gösterir belge.
f) TMMOB dışında, mesleğini icra edebilmek için herhangi bir meslek kuruluşuna üye olma zorunluluğu bulunmayanlar için; uzmanlık alanını gösteren diploma, meslekî yeterlilik belgesi, uzmanlık belgesi, ustalık belgesi veya benzeri belgelerin aslı veya onaylı sureti,
g) Disiplin yönünden meslekten veya memuriyetten çıkarılmamış ya da sanat icrasından veya mesleki faaliyetten geçici ya da sürekli olarak yasaklanmamış olmak,
h) Eğitim ücretini yatırmış olmak.
EĞİTİME DEVAM ZORUNLULUĞUDerslerin 1/12 sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir. Sağlıkla ilgili rapor veya diğer engeller devam zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.
GEREKLİ BELGELER
(Eğitim günü elden teslim edilir)
ÇMO Üyeleri
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Kurs ödenti evrağı (makbuz, fatura, dekont vb)
Aidat borcunun olmaması/kontrolü
TMMOB Üyeleri
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Oda üyesi olduğunu gösteren evrak ve aidat borcu olmadığını gösteren evrak (kimlik, üyelik belgesi vb)
Nüfus cüzdanı fotokopisi
TMMOB Dışı Katılımcılar
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Diploma fotokopisi
Kurs ödenti evrağı fotokopisi (makbuz, fatura, dekont vb)
KATILIMCI SAYISI25 Kişi
EĞİTİM ÜCRETİTMMOB ve ÇMO Üyeleri : 600 TL
Diğer : 750 TL
Eğitim ücretini Türkiye İş Bankası Meşrutiyet Şb.
4213 - 744819 nolu hesap numarasına veya,
IBAN : TR870006400000142130744819 nolu iban numarasına yatırabilir ya da Şubemiz POS cihazına Bonus Kartınızla 4 taksitle ödeyebilirsiniz.
NOT I : Eğitime katılım sağlayacak üyelerimizin 2017 yılı dahil olmak üzere aidat borçlarının olmaması gerekmektedir.
NOT II : Kesin kayıt yaptırmak için kurs ücretinin yatırılmış olması ve katılım koşullarında belirtilen belgelerin tamamının teslim edilmesi gerekmektedir. Eğitim Programı ektedir.
NOT III : Eğitime katılım sağlayacaklar, 20 Kasım 2017 tarihine kadar ön kayıt yaptırmaları ve eğitim bedelinin %30‘unu yukarıda belirtilen hesap numarasına yatırmaları gerekmektedir. Ön kayıt ücretini yatıracakların, şubemizi arayarak kontenjan bilgisi aldıktan sonra ücretlerini yatırmaları rica olunur. Katılımın, katılımcı tarafından iptal edilmesi durumunda ödenen ön kayıt bedeli iade edilmeyecektir. Eğitimin Şubemiz tarafından iptal edilmesi durumunda katılımcıya ücret iadesi yapılacaktır.
EĞİTİM ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR:· Eğitim Notları
· İkramlar
· Başarı Sertifikası
KAYIT BİLGİLERİKayıtlarınızı 0312 419 80 76 numaralı telefondan veya deniz@cmo.org.tr adresine adınızı, soyadınızı, iletişim bilgilerinizi, oda sicil numaranızı ve eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz.
İLETİŞİM BİLGİLERİTMMOB Çevre Mühendisleri Odası Ankara Şubesi
Hatay 2 Sokak No:24/16 Kızılay - Çankaya / ANKARA
TEL: 312 419 80 76
FAKS: 312 419 80 74
E-POSTA : cmoankara@cmo.org.tr
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

https://www.cevremuhendisleri.net/file:///C:/Users/HP/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.png

TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
İzmir Şubesi
EĞİTİM DUYURUSU

Eğitimin Adı

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ

Eğitimin Verileceği Tarihler

8-11 Kasım 2017
8 Kasım 2017, Çarşamba 10.00– 16.30
9 Kasım 2017, Perşembe 10.00 – 16.30
10 Kasım 2017, Cuma 10.00 – 16.30
11 Kasım 2017, Cumartesi 10.00 – 16.30

Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Adres: Mustafa Münir Birsel Sk. No:6/1 Akademi Apt. Kat:3 D:10 Alsancak
Tel: 0232 4640022
Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Eğitmen

Av. Dr. Pınar ÇİFTÇİ TÜRKEL (Teori)
Av. Emre Baturay ALTINOK (Uygulama)

Katılımcı Sayısı

24 kişi (en fazla)

Eğitim Ücreti

TMMOB ve ÇMO Üyeleri : 600 ₺
Diğer : 750 ₺
Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az % 30'unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcının eğitime katılamaması durumunda ödenen bedel iade edilmez.
Banka Hesap Numarası:
İş Bankası Yeni liman Şubesi 3427–0339372
IBAN NO: TR80 0006 4000 0013 4270 339372
Banka masrafları katılım ücretine dahil değildir.
Bonus karta 4 taksit yapılmaktadır.
Son Kayıt Tarihi: 2 Kasım 2017

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri

Selma AKDOĞAN
Tel: 0232 4640022 Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr

Eğitime Katılım Koşulları

a) 03/08/2017 tarih ve 30143 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan "Bilirkişilik Yönetmeliği‘‘nde belirtilen bilirkişilik yapabilme şartlarına sahip bulunmak,
b) T.C. vatandaşı olmak veya yabancı uyruklular için Türkiye‘de iş yapma ehliyetine sahip olmak,
c) Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,
d) TMMOB‘ne bağlı üyeler için başvuru yapılan yıldan geriye dönük en az 5 yıllık Oda üyesi olmak ve üyelik borcu bulunmamak (Diğer Oda üyeleri için ilgili Odalarından alacakları üye kayıt ve aidat borcu bulunmadığına dair belge ile bu koşul yerine getirilecektir.)
e) Eğitime katılacakların bilirkişilik yapacağı uzmanlık alanında en az beş yıl fiilen çalıştığını gösterir belge.
f) TMMOB dışında, mesleğini icra edebilmek için herhangi bir meslek kuruluşuna üye olma zorunluluğu bulunmayanlar için; uzmanlık alanını gösteren diploma, meslekî yeterlilik belgesi, uzmanlık belgesi, ustalık belgesi veya benzeri belgelerin aslı veya onaylı sureti,
g) Disiplin yönünden meslekten veya memuriyetten çıkarılmamış ya da sanat icrasından veya mesleki faaliyetten geçici ya da sürekli olarak yasaklanmamış olmak,
h) Eğitim ücretini yatırmış olmak.

Eğitime Devam Zorunluluğu

Derslerin 1/12 sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir. Sağlıkla ilgili rapor veya diğer engeller devam zorunluluğunu ortadan kaldırmaz.
[TBODY] [/TBODY]

Gerekli Belgeler

ÇMO Üyeleri
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Aidat borcunun olmaması/kontrolü
TMMOB Üyeleri
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Oda üyesi olduğunu gösteren evrak ve aidat borcu olmadığını gösteren evrak
Nüfus cüzdanı fotokopisi
TMMOB Dışı Katılımcılar
Başvuru formu (Ektedir)
1 adet foto
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Diploma fotokopisi
Kurs ödenti evrağı fotokopisi (makbuz, fatura, dekont vb)
[TBODY] [/TBODY]