Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir çevre mühendisi imza yetkisi nasıl kazanır.

Konu, 'ARŞİV' kısmında kadir kurt tarafından paylaşıldı.

 1. kadir kurt

  kadir kurt CMNet Üyesi

  Çevre mühendisi diploması aldık. hemen imza yetkimiz olmuyor sanırım hangi süreçler sonucu imza yetkisine sahip oluyoruz illa belirli bir süre çalışmamız mı gerekiyor yoksa belirli bir ücret veya sınav sonucu mu bu imza yetkisini alabiliyormuyuz?

  imza yetkisi mesela ÇED raporlarına yada gerekli izin belgelerine onay için....
   
  meltemkuvvet bunu beğendi.
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Yapılan işe göre değişiyor. Ben projede çalışırken yaptığım her projeye imza attım yanımda genel müdür imzasıda oluyordu bu şekilde devam ediyordum. 3 senede çalışınca bu hakkı kazandım..
   
 3. Cengiz İşleyen

  Cengiz İşleyen CMNet Üyesi

  Yaptığın işte hazırladığın projeye göre kendine göre de bir antet açabilirsin. Çizen Kontrol eden, proje müdürü gibi bir kaç paraf oluyor orda zaten. mesela ilk başta çizen kısmına imza atabilirsin.
   
 4. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Şimdi arkadaşım imza yetkisinden kasıt şudur: Merci sana vekalet verir seni vekil tayin eder. Sen de imzanı kullanırsın. Özellikle ÇED Raporlarında bu böyledir. Firmanda çalışan ve yeterlikte görünen diğer çalışanlarla beraber ptd ve/veya ÇED'lerde imzanı gerekli bölüme atarsın. Çevre Görevlisi isen danışmanlık firman seni tesise atar belge yüklemeleri vs senin işleminden geçer en son firman onaylar. ÇBS 'de ise atık beyanlarında tesis yetkilisinin sana veya firmaya vekalet vermesi gerekmektedir. Benim bildiklerim bunlar

  Umarım açıklayabilmişimdir
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.