Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir çoçuğun acı hikayesi....

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Olgaç SÜRMELİHİNDİ tarafından paylaşıldı.

 1. Ozan Özdemir - Ozan Özdemir'in Anadolu Fotoğraf... | Facebook
  İnsanlığımızı sorgulamamızı gerektiren bir durum. Bugün herşeyi bırakın. Hatta aklınızla bile düşünmeyi bırakın ve vicdanınızın sesini dinleyin. Siz olsanız ne yapardınız. Aslında söylenecek çok şey var ama terbiye buna müsade etmiyor. İnsanlık için utanç verici bir durum. Allah rahmet eylesin ve zor durumdakilere yardım etsin.
   
  L.Nergiz bunu beğendi.
 2. NAZLI2780

  NAZLI2780 CMNet Üyesi

  Şimdi bir sürü yorum yapılır,vicdanlar rahatsız olur,kimimizin gözyaşları akar ama kaç dk,kaç saat,kaç gün sürer. Biz bundan yıllar önce Srebrenica katliamında küçük bir çocuğun annesine anne küçük çocukları küçük mermilerle mi vururlar cümlesini unuttuk.Suriyeli bir miniğin ölürken hepinizi Allaha söylicem dediğini unuttuk. Canı yanmasına rağmen doktora pijamamı yırtma annem yeni aldı başka yok diyen suriyeli kız çocuğunu unuttuk. bunu mu unutmayacağız @Olgaç Sürmelihindi
   
 3. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  bakıyorum şehitler çoktan unutulmuş @NAZLI2780
   
 4. bazı insanlar çabuk unutuyor ama bizim gibi insanlar hatırlıyor,hatırlatıyor. Bizler unutturmayacağız. Belki lafım yanlış anlaşılacak ama çok çalışmalıyız. Ama vicdanımızı kaybetmemek üzere.
   
  GKSN bunu beğendi.
 5. NAZLI2780

  NAZLI2780 CMNet Üyesi

  Ben arkadaşın paylaşımı üzerinden yorum yaptım. Resimdeki bir çocuk olduğu için çocuk örnekleri verdim. Yoksa şunlar hatırlanmalıdır bunlar unutulmalidi r gibi bir düşünce ile söylemedim. Dediklerim asla siyasi değil tamamen vicdanidir. Yurtta sulh,cihanda sulh sözünü ilke edinmek lazım diyorum. @Eyilmaz
   
 6. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  İnsanlık öyle bir noktaya geldi ki ;

  Kalplerimiz Taş oldu , Vicdanlarımız Yok oldu , Merhamet zaten yoktu (sonradan var olan bir şey değildir ) , Egolar tavan yaptı , Sadece ve sadece kendi rahatımızı düşünür olduk , öyle üzgünüm ki bu gelinen noktadan ötürü. Bunların oluşumunda hem siyasetin rolü var hem de sosyal medya , tv , vb ile verilen subliminal mesajların , aile içi eğitimin , okullardaki eğitimin vs. Tüm bunların altında Benliğin ön plana çıkması yatıyor : yani EGO , bu bitmedikçe iyi insanlar olmayacak ve var olanlar giderek azalacak .,

  Not : Tüm bunlar şahsi fikrimdir.
   
 7. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  ben de zaten vicdani olarak yazdım. çünkü evlatlarıyla ölen anneler var. demek istediğim farkında olalım ve aklımızın bir köşesinde olsun bunlar. zaten tarih üzerine okuma alışkanlığımızı kazandığımız zaman bunları özümseyeceğiz. silah demokrasi değil ölüm ve geri kalmışlık getirir diyerek amerikalı dostlarımıza lafı çakıyorum :)

  @cm.mervan mesajımın neresi rahatsız edici? şehitlerimizden mi rahatsızsınız yoksa benim tavrım sert mi geldi? şikayet tuşunu kullanabilirsiniz ileti değerlendirilir gerekli görülürse silinir.
   
 8. Arkadaşlar ölen çoçuk olsun ya da askerimiz olsun hepside bizim kardeşimiz. Biz ders almayan bir milletiz. Bizler terbiye edilemeyen bir toplumuz. Bu iş eğitimlede çözülecek değil. Vicdanımızı kontrol etmeliyiz. Şükür edemiyoruz ve herşeyden şikayetçiyiz bende dahil. Bu gece düşünün o çoçuğun yerinde kardeşimiz ya da biz olabilirdik. Kendini beğenmiş insanlara sesleniyorum;sende Allah'ın yarattığı bir kulsun. Şikayet edeceğine yardım,dua ve şükür et.@Eyilmaz kardeşimin dediği herşey unutuluyor anlamında. Yanlış birşey yok.

  @Gülin Çağlıyan İyi ve kaliteli insanları biz öldürüyoruz ve azalıyorlar.
   
 9. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  aslında bu yazdığınıza eklenecek o kadar çok şey varki ama biliyorum okunmayacak ve unutulacak.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 10. @Eyilmaz Bizler hatırlatacağız ve unutturmayacağız.
   
  Eyilmaz bunu beğendi.
 11. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  O bir çocuk . Elinde ne sliahı var ne de gideceği bir yer vardı. Savaştan kaçıyolardı silahtan bombadan kaçıyolardı. Şehit olan asker,polis bu tür şeylerle unutulmaz merak etme .. Ateş düştüğü yeri yakıyor ne sen anlarsın ne de ben. Özet olarak demek istediğim, cansız bedeni kıyıya vurmuş bir çocuğu hatırlamak o askeri de unutturmaz sana . @Eyilmaz
   
 12. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  siz çok yanlış anlamışsınız beni. benim derdim hiçbir şeyin unutulmaması gerektiği. ona dikkat çekmek istedim.
   
 13. cm.mervan

  cm.mervan CMNet Üyesi

  kendinizi çok yanlış anlatmışsınız .
   
 14. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  bir tek anlamayan sizsiniz. hadi kardeşim işine bak.
   
 15. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Şurada hepi topu bir avuç insanız, hiçbir şeyde değilse bile "meslek" gibi hayatlarımızın önemli bir faktöründe ortak noktadayız ve böyle bir konu başlığı altında bile birbirimizin söylediklerini anlamıyoruz, anlayamıyoruz; her bir sözün altında başka başka anlamlar arıyoruz, herkeste bir art niyet buluyoruz..

  Birilerinin amaçları insanları birbirine düşürmek, birbirini dost hatta kardeş bilen insanlardan azılı düşmanlar yaratmaktıysa eğer açıkçası takdiri hak ediyorlar, başarmışlar!!
   
  krrsz, L.Nergiz, Melih Coşar ve 1 kişi daha bunu beğendi.
 16. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  bu art niyet değil laf yetiştirmek. kendini ifade edemeyip yüzeysel cümlelerle denklik peşine düşmek. ben düşüncem beğenilsin peşinde değilim umrumda da değil. benim yazdığım cümleler gayet açık ve berrak. ama haklı olma hastalığı sonucu yüzeysel cümleler kullanılıyor ve kendimi anlatamadığım iddia ediliyor dayanaksız olarak. olay budur. @Fatma Gül Es
  ayrıca bu yazışma nasıl insanların birbirine düştüğünün bir göstergesi olabilir? cevaplar tamamen kişisel ve üstün gelmeye yönelik. ortada düşmanlık yok. kimsenin bir şey başardığı yok.
   
 17. Arkadaşlar bu zor günlerde birbirimize destek çıkmak gerekli. Kavganın ne yeri ne de zamanı. Türkiyenin bize çok ihtiyacı var. Yine sözümü yineliyorum,Türkiyenin geleceği bizleriz. Birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım.
   
  Aybike Sarıçiçek ve Melih Coşar bunu beğendi.
 18. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Şu mesajınızdan anlıyorum ki biz çok farklı frekanslardayız Sayın @Eyilmaz . O nedenle de kendimi hiç boş yere yormuyorum ve size hayatınızda sağlık, huzur, mutluluk diliyor, saygılar sunuyorum.. Haydi selametle..
   
 19. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  aynı dili konuşup anlaşamamak gariptir. bir defa ben bana yönelik yorumlara cevap verdim. niyetim tartışmak falan değil zaten tartışılacak bir durum yok herkes fikrini söyler o kadar. bu münakaşa benim yüzümden çıktı o yüzden öyle yazdım. ilginçtir kendinizi yorsanız ne olacak ne yaptım ki bu cümleyi sarfediyorsunuz hakikaten garip. kavga etmeye çalıştığımı sananlar var gerçekten ilginçsiniz.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları