Bir soru

Tolga Kelesli

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bildiğiniz gibi 2. ve 3. yılların sonunda staj yapıyoruz.ben 2. sınıfı bitirdim.ama staj yapmadım.3 ve 4 te yapıcam.şimdi ben bölüm birincisiyim.4. sınıfın sonunda da ben birinci kalacağım diyelim. 4. sınıfın sonunda staj yapacağım için diplomayı daha geç alıcam.ben birinci sayılır mıyım sayılmaz mıyım ?

asdfghjkl

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
3. sınıfın sonunda yazın hem lab. ardından işletme stajı yapma şansın yok mu ?

Tolga Kelesli

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
onu sorucam.siz yapabiliyor muydunuz

asdfghjkl

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
okuluna göre değişir o ben öyle birşeye kendi okulumda tanık olmadım ama staj yaptığım yerde bir arkadaş o şekilde yapıyordu

Ceyda Kazancioglu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
4. sınıfta 1. sayılmazsınız çünkü mezuniyetiniz eylüle kalıyor. kağıt üzerinde sizin arkanızdan gelen birinci sayılır pratikte siz olsanız bile.. çünkü onun diploma tarihi haziran tarihli sizin eylül tarihli olacak.

Çağdaş Hacıoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Üniversitelerin birçoğu 2 stajı bir arada yapmaya imkan sağlıyor ve stajın okul birinciliğiyle bir alakası yok, şayet okul tarafından notla değerlendirilmiyorsanız...4. sınıfın 2. dönemine o stajı yapmış olarak girebil yeter ki :)

Tolga Kelesli

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
cevaplar için teşekkürler.umarım kabul ediyolardır 2 stajı aynı yaz içerisinde...

Tolga Kelesli

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hatta çağdaş arkadaşım ben de akdenizdeyim.bizim üniversite bunu sağlar mı ?

Burak Yeniay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
peşpeşe yaptım stajı; önemli kısım stajının, okulun açık olduğu tarihlerle çakışmaması. temmuz, ağustos yapmıştım ben.

Çağdaş Hacıoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
hatta çağdaş arkadaşım ben de akdenizdeyim.bizim üniversite bunu sağlar mı ?
Tabi ki yapabilirsin ikisini de bir arada... Akdeniz Çevre Staj konusunda en az sıkıntı yaşayacağın yerdir bana göre...İleride iş arama sürecinde sana güç kazandıracak referanslar edinebileceğin bir firmada yapmaya çalış stajlarını...Bırak diğerleri iller bankasında, bakanlıkta çay içsin :)

Paradox

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Bununla ilgili yönetmeliklere bakmak lazım :)

Aybike Sarıçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Tabi ki yapabilirsin ikisini de bir arada... Akdeniz Çevre Staj konusunda en az sıkıntı yaşayacağın yerdir bana göre...İleride iş arama sürecinde sana güç kazandıracak referanslar edinebileceğin bir firmada yapmaya çalış stajlarını...Bırak diğerleri iller bankasında, bakanlıkta çay içsin :)
Ben stajımı İller Bankası 9. Bölge Müdürlüğü'nde yaptım ve dediğiniz gibi çay içerek geçirmedim. Stajımın tamamı altyapı inşaatında geçmekle beraber Kırşehir İli Yağmursuyu Toplama Projesi içinde çalışma fırsatı verildi.Tabi diğer müdürlükler stajerlerine aynı fırsatları sunabiliyor mu bilemiyorum..

Çağdaş Hacıoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Ben stajımı İller Bankası 9. Bölge Müdürlüğü'nde yaptım ve dediğiniz gibi çay içerek geçirmedim. Stajımın tamamı altyapı inşaatında geçmekle beraber Kırşehir İli Yağmursuyu Toplama Projesi içinde çalışma fırsatı verildi.Tabi diğer müdürlükler stajerlerine aynı fırsatları sunabiliyor mu bilemiyorum..
Kendiniz söylemişsiniz işte Aybike hanım. Siz nadiren rastlanabilecek, şanslı bir stajyersiniz devlet adına. İlla ki devlette de verimli staj dönemleri geçirenler olmuştur ama istisnai durumlar bunlar...
Özel sektör gibi olmuyor hiçbir zaman...Özelleşmeye düşman biri olarak malesef bunları söylüyorum şahsım adına...Keşke böyle olmasa...

Yukarı Alt