• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bir soru

Tolga Kelesli

Kayıtlı Kullanıcı
bildiğiniz gibi 2. ve 3. yılların sonunda staj yapıyoruz.ben 2. sınıfı bitirdim.ama staj yapmadım.3 ve 4 te yapıcam.şimdi ben bölüm birincisiyim.4. sınıfın sonunda da ben birinci kalacağım diyelim. 4. sınıfın sonunda staj yapacağım için diplomayı daha geç alıcam.ben birinci sayılır mıyım sayılmaz mıyım ?

okuluna göre değişir o ben öyle birşeye kendi okulumda tanık olmadım ama staj yaptığım yerde bir arkadaş o şekilde yapıyordu

4. sınıfta 1. sayılmazsınız çünkü mezuniyetiniz eylüle kalıyor. kağıt üzerinde sizin arkanızdan gelen birinci sayılır pratikte siz olsanız bile.. çünkü onun diploma tarihi haziran tarihli sizin eylül tarihli olacak.

Üniversitelerin birçoğu 2 stajı bir arada yapmaya imkan sağlıyor ve stajın okul birinciliğiyle bir alakası yok, şayet okul tarafından notla değerlendirilmiyorsanız...4. sınıfın 2. dönemine o stajı yapmış olarak girebil yeter ki :)

@tolgakelesli
Tabi ki yapabilirsin ikisini de bir arada... Akdeniz Çevre Staj konusunda en az sıkıntı yaşayacağın yerdir bana göre...İleride iş arama sürecinde sana güç kazandıracak referanslar edinebileceğin bir firmada yapmaya çalış stajlarını...Bırak diğerleri iller bankasında, bakanlıkta çay içsin :)

@cagdashacioglu
Ben stajımı İller Bankası 9. Bölge Müdürlüğü'nde yaptım ve dediğiniz gibi çay içerek geçirmedim. Stajımın tamamı altyapı inşaatında geçmekle beraber Kırşehir İli Yağmursuyu Toplama Projesi içinde çalışma fırsatı verildi.Tabi diğer müdürlükler stajerlerine aynı fırsatları sunabiliyor mu bilemiyorum..

@sariciceka
Kendiniz söylemişsiniz işte Aybike hanım. Siz nadiren rastlanabilecek, şanslı bir stajyersiniz devlet adına. İlla ki devlette de verimli staj dönemleri geçirenler olmuştur ama istisnai durumlar bunlar...
Özel sektör gibi olmuyor hiçbir zaman...Özelleşmeye düşman biri olarak malesef bunları söylüyorum şahsım adına...Keşke böyle olmasa...