• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik çevre denetimi

Onur Altun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Su Yönetimi Genel Müdürlüğü
yaklaşık bir hafta sonra tesisimizde birleşik çevre denetimi olacaktır. bu denetim hakkında bilgisi olan var mı? nelere dikkat ediliyor_?

birleşik denetim

merhabalar.bizim firmalardan birkaç tanesi de bu şekilde birleşik denetim geçirdiler.
çevre müdürlüğünden her birimden yani çed,atıksu,emisyon,atıklarla ilgilenen kişiler geliyor.çevreyle ilgili bütün evraklara bakıyorlar.biz bu firmalarda çevre dosyamızı hazırladık.1 tane kendimize bir tane firmada kalacak şekilde,bir tane de çevredekilerin götürmesi için dosyamızı hazırladık.bir sorun çıkmadı.başka sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.iyi günler

Çevre ve Orman Müdürlüğünde stajım esnasında, bileşik denetime katılma şansım oldu. Bu denetimler esnasında tesiste dikkat edilen noktalar:
-Arıtılan suların nereye deşarj edildiği, deşarj izin belgesi,
-Tesisten çıkan tüm atıklarla alakalı yapılan çalışmalar ve bunların belgelenmesi,
-Çeşitli izin belgelerinin güncel olup olmadığı ( bizim gittiğimiz tesiste DSİ ‘den alınan su kullanım izin süresi biteli çok olmuştu,ayrıca Çed İzni v.b.)
-İş sağlığı ve Güvenliği kurallarına uyulup uyulmadığı,
-Tesisin tabi olduğu yönetmelikler ve bunlarla ilgili uyulması gereken şartların sağlanıp sağlanmadığı,
-Emisyon durumu ve izin belgesinin bulunup bulunmadığı,
-Üretilen ürün için yapılan analiz sonuçları gibi birçok konuya bakıldı…

benim bildigimde evrak denetımı yapılıyor
atıklar ıcın yapılan sozlesmeler, yapılan analızlerın raporu,emısyon deşarj ızın belgeleri, bıldırımler vs

teşekkürler zaten bundan 15 gün önce çok sıkı bi denetimdeden geçtik bide bu olunca ne oluoruz dedim :)) bunlarda evra üzeri denetimler herhalde