• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik Denetim

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uğur Metal
Merhaba ben Geri Dönüşüm tesisinde çalışıyorum bugün Birleşik Denetim var. daha 1 ay oldu işe başlayalı ve pek bişey bilmiyorum nelere dikkat etmeliym yardımcı olur musunuz

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
YAĞMUR41Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Siz başladıktan sonra çalışanlara çevre eğitimi vermeniz gerekir. Aylık değerlendirme raporu ve iç tetkik raporu yapmanız ve beyanları düzenli olarak sisteme girmeniz gerekir. Keşke birleşik denetim tarihinden önce forumu araştırsaydınız ancak size hayırlısı ile denetimi atlatın. Yine yardımcı oluruz.

Merhaba eğitim hariç diğerlerini yaptım ama yine de endişleniyorum çünkü bişey sorarlarda cevap veremzsem diye çekiniyorum açıkçası

Merhaba,

Öncelikle Denetim Yazısı ile birlikte size gönderilen "Evrak Listesi" olması lazım. Bu listede sorumlu olduğunuz evrakları tek tek hazırlayıp bir klasör oluşturun. Ayrıca aynı dosyaları CD ortamına da aktarın. Denetimin açılış toplantısının ardından sizden sunum yapmanızı isteyecekler. Tesisinizi tanımlayan, çevresel yükümlülüklerini barındıran bir sunum hazırlayın. Sunum sonrasında Çevre Klasörüne bakıp, muhtemelen tesiste bir gezinti yapacaklar. Bu sırada kapasite raporunu ellerine alıp, makine makine gezmeleri muhtemeldir. Fiziksel anlamda tesiste bir uygunsuzluk olmamasına dikkat edin.

Birleşik denetimi atlatmak için yukarıda bahsettiğim Evrak Listesi'ne göre bir klasör ve sahanın uygunluğu yeterli olacaktır. İşe daha hızlı adapte olmak ve atladığınız/öğrenmek istediğiniz şeyleri keşfetmek için şu makaleye bir göz atmanızı öneririm: Çevre Mühendisi/Danışmanı Bir Tesiste Adım Adım Ne Yapar?

birleşik denetimlerde istenen evraklar,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
, ile göre farklılıklar olabilir ama aşağı yukarı aynıdır, eğitim formlarınızı da hazırlarsanız iyi olabilir.

Ekli dosyalar

• b-rles-k-denet-m--nceleme-kontrol-formu-20180314071511.docx
    35.5 KB · Görüntüleme: 87
Dosyanızda kesinlikle eğitim, iç tetkik ve aylık değerlendirme formlarının olması lazım. Diğer olmayan evraklar temin edilecek diyip bir ihtimal yırtabilirsiniz fakat dediğim evrakların olmaması direk belgenize ceza puanı yazılmasına sebeb olabilir.

Aslında en büyük sıkıntı Granül makinesi var ama kapasite raporunda yok
Bunun için henüz işletime sokmadık kapasite raporuna ilavesi için başvuru sürecinde dicez ama bakalım inşallah sıkıntı yaratmaz

Makine kurulu olupta çalışması için bağlantıları yapılmadıysa sıkıntı olmaz, kapasite raporuna ilavesi yapılacak sonra çalışacak diyebilirsiniz. Ama kurulu ve çalışır vaziyetteyse ?

Arkadaşların dediği gibi keşke daha önce yazsaydınız. Tesis Endüstriyel atık yönetim planı var mı ?

Hızlıca size denetim haberi verildiği evrakta yazan denetim öncesi hazırlanması gereken evrakları formu hazırlayın neler eksik olduğunu da görmüş olursunuz. Şimdiden hayırlı geçmesi dileklerimle..

Endüstriyel atık yönetim planını içeri sunduysanız sıkıntı olmaz evrak numarasını söylemeniz yeterli olur.

Aynı dert bende de var denetim sonrası değerlendirmelerinizi ve özellikle EAYP başvuru durumunda olması konusunda ne tepki verdiklerini belirtirseniz sevinirim. İlerleyen süreçlerde takıldığınız konularda forumda yazarak sıkılmadan yardım isteyebilirsiniz. Biz birlikte güçlüyüz.
[automerge]1582096262[/automerge]
Ben sundum fakat evrak numarasını bilmiyorum ?