• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik Denetim

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uğur Metal
Merhaba ben Geri Dönüşüm tesisinde çalışıyorum bugün Birleşik Denetim var. daha 1 ay oldu işe başlayalı ve pek bişey bilmiyorum nelere dikkat etmeliym yardımcı olur musunuz

Kapasite raporunun geçerlilik tarihi var 2 yıl bazen ilgilenen arkadaşların gözünden kaçabiliyor siz kapasite raporunda tarihine, makine ekipman listesine, ürtim miktarına(Çedi aşmaması lazım) bakarak kontrol etmelisiniz. Olmayan makine ekipmanların çıkartılması, olanlarında ekletilmesini takip etmelisiniz. Kapasite raporunda üretim miktarından nace koduna kadar herşeyin takibini (değişme olup olmadığını) iyi yapmalısınız. Netice olarka NACE kodunuz değiştiği zaman Kirlenmiş Sahalar Beyanıda yapmanız gerekebilir.

Benim aklıma gelipte kontrol etmeniz gereken bölümler bunlar :)

@Ezgi Can Yılmaz her bir firmaya ayrı bir liste gidiyor galiba, bu listenin bir standartı yok sanırım. yakın zamanda farklı liste gördüğümde olmuştu benim. Bilmiyorum böyle bir şeyi başka fark eden oldu mu yoksa benim mi yanılmış olma ihtimalim mevcut (:

2019 yılında yapılmış bir denetimin tutanağı geldi bugün öğleden sonra, çok dillendirip belayı çağırdım galiba ?

@yeniçevreci hayır hayır birleşik denetim değil, keşke öyle olsaydı ? il müdürlüğünün yapmış olduğu denetimin tutanağı :) ama yinede ben de garipsedim yaklaşık 6-7 ay geçmiş üzerinden

Bana denetim lotosundan 3 tane temiz denetim çıktı, zamanı gelince ödülümü alacam :cool:
[automerge]1582203183[/automerge]
yallah cinler yallah, kış kış cinler kış kış diyerek değil, 7 büyük hocaya bile gitseniz gelecek olan geliyor :D @yeniçevreci

merhaba arkadaşlar , haziran ayın da birleşik denetimimiz var ,eksik raporları tamamlamaya çalışıyorum yalnız tesis ilk kurulduğundan beri hiç iç tetkik raporu hazırlanmamış ben işe başladıktan sonra kendi aylarım için hazırladım . denetleme için gelenler geçmiş aylar için sıkıntı yaparlar mı cezayı işlem uygulanırsa bana mı yoksa benden önceki arkadaşlara mı yapılır

Merhaba ,

Eksik evrak size sorun çıkarabilir.
Dolayısıyla firma bundan kesinlikle etkilenir.
Hazırlamakta fayda var en azından son 5 yıl baz alındığını hesap edersek 5 yıllık İç Tetkikleri hazırlamanızı tavsiye ederim.
Geri kalan kısım risk almak olur.

siz sadece kendi döneminizden sorumlusunuz. geçmiş zaman için iç tetkik isterlerse ben yoktum demeniz sizi haklı duruma çıkarır. Ancak tesis için nasıl bir sonuç olur bilemiyorum. Ayrıca en son raporları isterler diye düşünüyorum. Çok fazla geçmişe döneceklerini sanmam.

Eren bey merhaba, sizden önce çevre mühendisi çalıştı ise onun hazırlaması gerekirdi. Siz işe başladığınız günden itibaren sorumlu olursunuz. Size hiç bir şekilde cezai işlem olamaz. Siz bütün herşeyinizi eksiksiz yapın. Ben eksik olan üç tetkik raporuna idari yaptırım uygulayan duymadım.