• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik Denetim

YAĞMUR41

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Uğur Metal
Merhaba ben Geri Dönüşüm tesisinde çalışıyorum bugün Birleşik Denetim var. daha 1 ay oldu işe başlayalı ve pek bişey bilmiyorum nelere dikkat etmeliym yardımcı olur musunuz

Zeynep hanım merhaba, firmaları denetim listesine bakanlık ve il çevre müdürlüğü aldığından dolayı her sene de olabilirsiniz ya da 2 senede bir de olabilir. Birleşik denetim dışında il çevre abi denetimler de bulunabiliyor. Siz çevre ile ilgili herşeyinizi hazırlıklı bulundurun.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
MeyraOlgaç beye sormuşsunuz ama yakın zaman da birleşik denetim geçirdiğim için cevap vermek isterim. Ben acil durum eylem planımı iş güvenliği uzmanımızın hazırladığı planı sundum ayrıca o muafiyet yazılarına da bakıyorlar. Denetiminiz de başarılar dilerim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
MeyraÜstad merhaba,

İsg için hazırlanan plana bakarak benzerini çevre için hazırlayabilirsiniz. Hava emisyon ve gürültü konularından muaf ise muaf olduğuna dair yazıları isteyebilirler. Siz yine de dosyanız da bulundurun. İl müdürlüğü uygunluk yazısında muaf olunan konular mevcuttur

iyi çalışmalar. 4 senedir çalışmayan maden ocağına birleşik denetim yazısı gelmiş ocak boş faaliyet yok nasıl bir yol izleyeyim. bu durumu yasayan arkadaslar
yardımcı olabılırmısınız.

maden ocağımız 4 yıldır çalışmıyor (eğer elinizde durumu gösterir belgeler varsa, şu şu belgede görüldüğü gibi destekte alabilirsiniz) faaliyet yok diye il müdürlüğü ile iletişeme (telefonla veya yüzyüze) geçerdim ben olsaydım. bilmiyorum, konuya vakıf üstadlarımız ne derler.
Bence tam @Cem Yılmaz beyin başına gelebilecek bir hadise, belki o bu konuyu da tecrübe etmiştir ((((:

@Melih Coşar birlişik denetim olunca durum.. neden daha once çalışma olmadıgını bıldırmdınız gıbı bırseyle karşılaşırmıyım dıye sorayım dedım tesekkurler melıh hocam.

@kkm muhtemelen bildirilmiştir. Bildirilmedi ise siz bildirin. Yeni mi danışmanlık veriyorsunuz ocağa?

@kkm emisyon teyit ölçümleriyle ilgilide mi başvuru yapılmamış. Genelde tesis çalışmadığında uzun süreli, ölçüm raporları arası 2 yılı aşacağından bilgi verilir. Böyle bir dilekçe vs. yok ise elektrik faturası vb. faturalardan tesisin çalışmadığını ispat edebilirsiniz.

@yeniçevreci @kkm evet tam da başımıza gelecek olaylar :D Aslında durum şu. Birleşik denetime gelmeden önce de kendilerine haber verebilirsiniz ama, geldiklerinde kendileri de görürler. Kesinlikle o denetime geliyorlar. Faaliyet yoksa, tutanağa bunu yazıp gidiyorlar. Yalnız faaliyetinizin olmadığına dair bir evrak sundunuz mu?

Örneğin; 2 sene faaliyetine ara veren işletmenin çevre izni iptal oluyordu. Buna dikkat ederler. İmisyon ölçümleri kapalı olduğunuzdan ötürü yapılmadı ise; bu bildirilmiş midir bunlara bakarlar.