• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik denetim

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Çevre Denetim yönetmeliğince denetim sırasında istenen evraklar hakkında veya denetlenen arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi teşekkür ederim iyi çalışmalar

Arkadaşlar, İstanbul'da birleşik denetim geçiren var mı? Biraz detaylı olarak hangi evrakları ve inceleme yönetemleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Arkadaşlar merhaba,

Size birsey danışmak istiyorum. Ben toplama ayırma ve geri dönüşüm tesisinde çalışıyorum. bize birleşik çevre denetimine gelineceğine dair yazı geldi. Öncelikle tesisimzde tehlikeli atık sahası bulunmamakta. başta tehlikeli atık yok dendi fakat daha yeni ikna edebildim daha öncesine ait herhangi bir bildirim yok boşda dahil olmak üzere. atık yağ bildirimimizde bulunmamakta. bundan sonra tehlikeli atık sahası ve atık beyanı yapsam denetimde herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim

@Buket Ayas
kolay gelsin siz tehlikeli atık alıyor musunuz veya çıkıyormu? eğer çıkmıyorsa ve almıyorsanız sıkıntı olmaz ve boş beyan vererek işi halledersiniz. Boş beyan çıktısını aldıktan sonra dilekçe ile il çevre mdürülüğüne götürürsünüz? Denetim ne zaman gerçekleşecek?

saolun. Tehlikeli atık olarak sadece kontamine atık çıkıyor ve ofisden kaynaklı floran vs. biz tehlikeli atık almıyoruz.Ama 5 6 yıllık biryer hiç bildirim yapılmamış. ve sanırım atık sahası oluştrsam bile bildirm yapamıyorum günü geçtiği için boşta olsa. Denetim tarihimiz belli değil sadece bize bu yıl içerisinde geleceklerini ve tekrar haber vereceklerini bildirdiler

@Buket Ayas
bence hemen gerekenleri yapın ve bir an önce bildirimleri siz yapın yoksa cezai işlem uygulayabilirler. Atık sahasıda oluşturun ve bugune kadar il çevre nasıl uyarıda bulunmamış beyan konusunda anlamış değilim normalde uyarmaları gerekli ama dediğim gibi siz en baştan itibaren yapın.

peki ben burda ekimden beri gözüküyrum henuz yeni yaptırıyorum çok yogn çalışan biyer degl yüksek lisansımdan dolayı böyle olması gerekti:S buyzden bana herhangi bir ceza uygulanırmı bir fikriniz var mı? çevre görevlisi belgem askıya alınabilirmiş vs gibi şeyler duydum çok çaresiz kaldım denetimide ilk defa geçiricekler

@Buket Ayas
mesela bize geçen hafta denetime gelmişlerdi il çevreyi aradım pazartesi aradım sorun varmış diye bana ocak ve şubatın beyanlarını yap yoksa cezai işlem uygulayabilirim. aslında birşey yapamazlar ve hemen göz korkutmak amacıyla öle yapıyorlar ve senin çevre görevlisi belgeni kimse askıya alamaz. Onu kim dediyse uydurmuş. Ama sen beyanını şimdiden yap kafan rahat olsun. Bir belgeyi askıya almak kolay değil. Yüksek lisansı nerede yapıyorsunuz.?

"Yerine Getirilmeyen Yükümlülükler
İşletmenin çevre mevzuatı kapsamındaki beyan ve bildirimlerinin süresi içerisinde yapılmaması.

Ceza puanı: 10"

okadar korkuttular ki işten ayrılmayı düşündüm ama kimseyi yarıyolda bırakmak istemiyorum. Sakarya üniversitesinde yapıyorum halen devm etmekteyim oyuzden herseye yetişmem zor oluyor birazda oyuzden skıntı yaşıyorum.

çevre görevlisi belgesindenmi düşülecek bu puan. Benim kendimi kurtarma yolum yokmu bu durumdan

@Melis Kara

Peki bu durumda bundan kendimi nasıl kurtarabilirim ? Şimdi gecen yılla ilgili atık yağ ve tehlikeli atık oluşmadıgına dair boş beyan göndersem ve hemen atık sahası oluştursam bu bir çözüm olur mu benim için?

@Buket Ayas
öyle kolay kesemezler gider il çevreyle konuşursunuz ve durumunuzu açıklarsınız onlarda yardımcı olurlar.

@Olgaç Sürmelihindi

çok tesekkür ederim cevap verdiğiniz için. Peki geçen yıla dair bu saatten snra boş beyan göndersem bir çaresi olur mu. ama herhangi bir şifremiz yada kodumuz yok sistem için sadece 2013 yılında herhangi bir atık yağ ve tehlikeli atık olmadıgını bir dilekçeyle bildireceğim

@Buket Ayas
hemen dilekçe yazarak şifre ve kullanıcı kodu talep ediniz. ondan sonra boş beyan çıktısı alarak buna istinaden dilekçe yazın. Bu çevre görevlisi belgesine ceza işlemi yapılsaydı herkesin belgesi iptal olurrdu.

@Olgaç Sürmelihindi

Haklısınız Olgaç Bey ben deneyimsiz olunca ilk defa karşılaşıyorum bu durumlarla oyuzden panik yapıyorum sanırım biraz. Peki bir soru daha kusura bakmayın rahatsız ettim:) her iki sistem içindemi şifre ve kullanıcı kodu talep edicem. ve bu kodlar geldikten sonramı boş beyanda buluncam onlarda hemen göndersem olmaz mı?

@Buket Ayas

önce kod şifre alın, bu işlem birkaç gün sürecek. bu süre zarfında atığınız çok oluşmadığından 2-3 adet konteynır alın ve atık kodlarını atık isimlerini, atık sahası olduğunu belirten etiketler yapıştırın. Yada direk atık sahası yapın.
Neyse sonra kod şifreniz gelicek ve atık beyan sisteminin açılmasını istiyorum diye dilekçe yazın. sonrasında sistem açılacaktır. Açıldığında haber veriorlar açıldı diye (ancak geçen gün bir tesisimde haber vermediler ben sürekli kontrol ediyordum)
Sonrasında da 2013 ait beyann yapabileceksiniz. Önceki seneler sizi ilgilendirmiyor.
Kolay gelsin

@Didem Çelebi

çok tesekkür ederim Didem Hanım. Hemen kod ve şifre için dilekçe göndericem ve tehlikeli atık sahası yaptrıcam çok saolun

@Buket Ayas
yok kod ve şifre için dilekçe göndermiyonuz, onlinecevre den giriorsunuz oraya firmanın kaydını yapıyorusunuz. o kayıt formunu çıktı alıp gönderiyorsunuz. Ona istinaden kod şifre gelecektir.

@Buket Ayas
bende ilk bu durumu yaşamıştım zaman geçtikçe işinizde iyi olursunuz. şimdi bir tehlikeli atık için kullanıcı kodu ve şifre talep edeceksiniz başka ne lisansınız varsa ona göre yine kullanıcı kodu ve şifre talep edin eğer varsa zaten gerek yoktur. şimdi kullanıcı kodu ve şifreyi aldıktan sonra kontamine atık çıkıyor dediniz onu beyan yaparsınız birde atık yağ ne kadar çıkıyor bir fikriniz var mı?