• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Birleşik denetim

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Çevre Denetim yönetmeliğince denetim sırasında istenen evraklar hakkında veya denetlenen arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi teşekkür ederim iyi çalışmalar

Arkadaşlar merhaba aranıza yeni kaldım. Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. İlk kez atık ambalaj beyanı bildirimi göndereceğim sorum şu 7B sanayiden aldığım faturaları gireceğim 7C tat tesisinden GTD geçiş yapacağım aldığımız ve sattığımız hurda atıkların kg tonajı aynı olmak zorunda mı aynı olursa fazlasını stok olarak mı ya da fire olarak mı gireceğiz yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Elif hanım kısaca özetlemek gerekirse, sattığınız aldığınızdan fazla olamaz eğer elinizde stok yoksa. Aldığınız sattığınızdan fazla ise o zaman stok kısmına giriş yapın aylık kalan kısmı ve kümülatif olarak hesap yapın. Nisan ayındaki stok miktarınız ocak+şubat+mart aylarından elinizde kalan gibi. Fireyi de eğer kaybınız varsa girebilirsiniz. Yanlış yaparım diye korkmayın, sistemi açtırıp değişiklik yapabilirsiniz. Siz yapın il çevreye gidip görüş sorun böyle yapıyorum diye, onlar bir sıkıntı olursa sistemi açıp düzeltmenizi isterler zaten.

arkadaşlar, aylık çevre tutanakları resmi değil mi? neden bazı danışmanlar o firma da yetkili olmayan hatta sgk girişi bile olmayan çevre mühendisine imzalatmaya çalışıyor, halbuki o çevre mühendisi başka firmada çalışıyor, saçma değil mi? bunu yapanlarda varmış

@ayşegül eren resmi belgeler ve o tesisin çevre görevlisi,şirket yetkilisi en kötü ihtimal o şirkette çalışan (sgksı o şirkette olan) bir personelin imzalaması gerekmektedir. Danışmanlığı uyarın bence.

@simurgg

Birleşik Denetimde aslında haber veriliyor. Bizim elimizde Adana ve Hatay'a nereye ne zaman gidecekler, belge mevcut. Tabi bu konuştuğum İl Çevre için.

Bakanlığın denetimi habersiz oldu bize de... :)

@Ulaş Özdemir haklısınız. ben sadece en kötü durumu kastetmek için demiştim. çünkü sgk girişi başka firmadan olan personele imzalatılmış ondan öyle dedim. yoksa en doğrusu şirkette imza atmaya yetkili kişiler yapmalıdır bu işi.

çalıstıgım fırma ıkı yıl önce lisans almış ve ozamn dan beri daha ruhsatını bile çıkarmamış sisteme ne kutle dengesi girilmiş nede ambalajlar ve il çevreye gittim bayramdan sonra bileşik denetiminiz var dendi yani iki senelik hiç bir kayıt yapılmamış işi direk bırakmalımıyım :)

@ibrahim59 yanu atik yonetim plabi bile yaoilip sisteme girilmemis fatura istesem ben bilmiyorum havasinda herkes evrak arasan bulunmuyor iki sene onceki evraklar da sonucta girilcek onlari nasil bulcam ki ben

@efe efe demekki herkes çok kasmıyor. Sende sana ceza puanı yazmayacak kadarını yap bekle. Geçmişten sen sorumlu tutulamazssın. Ceza yemezlerse tavırları aynı olacak. Ceza yerlerse senin eline ayağına sarılacaklar. Yardım etmek için yarışacaklar. Amaç tekrar ceza yemeyelim olacak. Milletin dini imanı para seni anlamaları için biraz para kaybetme korkusu yaşamaları yada para kaybetmeleri gerekir. Sen dik dur. Neler yapmaları gerektiğini yazılı bildir ki ilerde çıkacak olumsuzlukta sana yardımcı olmayanlara karşı elinde koz olsun bu bildirim. Gerisini sabırla bekle bakalım. İşi bırakmakta ne oluyor ya bıçak kemiğe dayandı mı ki işi bırakıyoruz ? Hep aynı hatayı yapıyoruz. Şu durumda İşi bırakma sakın. Çalışırken iş araman daha iyi olur. (Memnun değilsen daha iyi bir iş bulduğunda bırakırsın)

@efe efe

Hem bunları neden sadece sen düşünüyorsun ki? Bunların yerine işi bırakırsan yaşayacağın pişmanlığı düşün. Ah şimdi denetimde ne oldu acaba? halada iş bulamadım keşke çıkmasaydım. Bu ayda bitti çalışsaydım yarın aylık ücretimi alacaktım. Kafanda dönecek cümleler de bunlar ve benzerleri olacak.

arkadaşlar merhaba atıksu arıtma tesisi olarak birleşik denetim geçirenler var mı? 2017 yılında denetime gelmeleri durumunda sadece 2016 yıllarına ait verileri koysak dosyaya yeterli mi (atık beyanı, ve tesisin analizleri için ) .

Ben yenı atlattım ayp nı hangi tarıhte yaptıysan öbür ayda o tarıhte yapman yanı 30 gunu doldurman gerekıor bunlar analizler için de geçerli

aTIK SU ARITMA TESİSİ HANGİ KAPSAMDA OLURSA BİRLEŞİK DENETİM GEÇİRİYORSUNUZ?BİZİM ARITMA TESİSİMİZ VAR FAKAT ALICI ORTAMIMIZ BELEDİYENİN KANALİZASYON SİSTEMİ VE BAĞLANTI BELGEMİZ MEVCUT @muhammed çam

@dilekkaya valla dilek hanım çevre il müdürlüğü denetime alındığımızın yazısını göndermişti. Biz komple şehir kanalizasyon hattının arıtımını yapıyoruz galıba siz sadece kendi bunyenızde bir arıtım yapıp kanalizasyona arıtılan suyu veriyorsunuz doğru mu anladım ?