Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitirme projesi hakkında yardım (membran koagülant ve flokülant )

Konu, 'ARŞİV' kısmında SerdarÖnder tarafından paylaşıldı.

 1. SerdarÖnder

  SerdarÖnder CMNet Üyesi

  Merhaba bitirme projesinde membran arıtımı ile uğraşıyoruz .Arıtımında ön işlem olarak koagülasyon ve flokülasyon yapıyoruz yaptığımız işlemlerde ilk olarak sadece alüm ile koagülasyon ve flokülasyon yaptık. (jar testi yaptık )
  Alüm dozajlama ve polielektrolit dozajını bilmek için ise bir jart testi daha yaptık .
  ikinci aşamada alüm+polielektrolit ilavesi yaptık ama bu ilaveleri yarım litre atık su için 6 g alüm koyup(ilk aşamada jart testinden biliyorduk ) hızlı karıştırmadan sonra yavaş karıştırmaya geçerken 2,5 - 5 - 7,5 - 10 - 12,5 ml poliektrolit (1g anyotik 1l disile suda seylertilmiştir.).Anyotik , ilavesi yaptık ve yavaş karıştırmada 35 rpm de 30 dk karıştırıp 30 dk çöktürme işleminine bıraktık .
  Sorun şurada çökmesini bekledigimiz atık suyun bir miktarı tabanda bir miktarı yüzeyde flok oluşturdu bunun sebebi nedir ?
  Sadece alüm ile yaptıgımızda bu şekilde karşılaşmadık, bütün floklar tabana çöktü polielektrolit ilavsinden sonra yüzeyde flok oluşumu oldu yani biz polielektroliti yanlış mı ilave ettik. kot teksitl atık suyudur Koi 3000
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...