Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bitkisel Atık Yağlar

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erhan Akkuş tarafından paylaşıldı.

 1. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Çalıştığım fabrikada 10-12 kişinin günlük yemek ihtiyacının karşılandığı bir mutfak var.Burada yemekler bir aşçı tarafından yapılmaktadır. Burada yıllık ortalama 10 kg bitkisel atık yağ çıkmaktadır. Bakanlık bizden bu atıkların lisanslı tesislere gönderilmesini ve lisanslı tesislerle sözleşme yapılmasını istiyor. Benim sorum yılda 10kg lık atık için firmalar sözleşme yapar mı? Bu atığı alıp sözleşme yapabilecek bir tesis varsa benimle irtibata geçerse sevinirim.
   
 2. Cigmed

  Cigmed CMNet Üyesi

  burda ısım vermem dogrumu bılmıyorum ama biz danısmanlıgını yaptıgımız fabrikaları kolza bıtkısel atık firmasına yonlerdırdık onlarla sozlesme ımzaladılar. 1 yıllık sozlesme ımzalanıyor ucretsız bıdon bırakılıyor. siz şirketı arıyorsunuz onlar gorusmeye gelıyor sıze yapılcakları anlatıyor umarım yardımcı olmusumdur.
   
 3. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim..
   
 4. Uğur Maşalı

  Uğur Maşalı CMNet Üyesi

  Alternatif olması açısından ezici firması da var. Her iki firmayla da daha önce ortak bi çalışmamız olmuştu. Onlardan da gerekli bilgi ve yönlendirmeyi alabilirsiniz. İyi çalışmalar.
   
 5. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Teşekkür ederimm..
   
 6. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Erhan bulunduğun şehrin İl Çevre ve Orman Md. sitesinde büyük ihtimalle o bölgeye hizmet veren lisanslı tesisler yazar. Oradan bakabilirsin hangi tesislerle iletişime geçebileceğini. 10 kg/yıl atık bitkisel yağ açıkçası fazla bir şey değil. Almayız demezler de atık yağ çıktıkça verirsiniz oradan yakından geçerlerken büyük ihtimalle.
   
 7. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim. Yakın bir bölgede bir firma ile anlaştık bedelsiz alıyorlar ve bitkisel yağları toplama kabıda veiyorlar.
   
 8. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Erhan Bey arkadaşlarında söylediği gibi Türkiye'de bitkisel atık yağları toplayan iki firmanın ismide mevcut bunlardan hangisiyle olursa olsun sözleşme imzalayabilirsiniz hatta onlar gelmeden kargo yoluylada sözleşme yapabilirsiniz bulunduğunuz bölge çok ters olsa bile kargo ile atığınızı gönderebilirsiniz (50 litre sınırı var diye biliyorum). Yönetmelik gereği hiç bir ücret alma veya verme durumu söz konusu değildir.
   
 9. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim Rıdvan bey ters bir yerde değiliz aslında türkiyenin tam ortasındayız:) Firmalar konusunda da firmalar kendi araçları ile gelip bidonlar bırakıp belli periyotlarda alıyorlarmış belli bir bedel talep etmeden.
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları