Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bitkisel atık yağlar

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Proje Adı: Tarsus Suyunu Koruyor
  [​IMG]Kuruluş: Tarsus’u Kalkındırma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneği
  Yer: Mersin/Tarsus
  Konu: Su (BerdanTHavzası)
  Ortaklar/Destek Verenler: Tarsus Belediyesi, Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği(Albiyobir), Yerel Gündem 21 Gençlik Meclisi, Tarsus ve Çevresi Çevre Hizmetleri Belediyeler Birliği(TAR-ÇEV-BİR), Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası

  "Hayata Artı" Gençlik Programı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Coca-Cola Hayata Artı Vakfı ve Yaşama Dair Vakıf (YADA) ortaklığı ile yürütülen gençlik programında, gençler tarafından tasarlanan, toplumsal fayda hedefleri olan yenilikçi, yaratıcı, katılımcı, sürdürülebilir "çevre" projeler desteklendi. Gençlik gruplarına projelerini gerçekleştirmek üzere fon desteği sağlamanın yanı sıra proje tasarımı, yönetimi ve iletişim konularında kapasitelerini arttırmayı, böylece gençlerin çevresel sorunlara çözümler üreten projeler geliştirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor.
  Gençlik Programı 2011-2012 Dönemi ön başvuru sonuçlarına göre Tarsus’u Kalkındırma, Dayanışma ve Güzelleştirme Derneğinden Dila Aydın ve Erdem Akgül’ün hazırlamış olduğu “TARSUS SUYUNU KORUYOR” projesi ; Tarsus genelinde bir atık yağ toplama sisteminin geliştirilmesi hedeflenmektedir.

  Atık yağ sorunu şehir yaşamında ortaya çıkan en büyük su kirlilik risklerinden birisi. Atık yağ bulaşan suyu arıtmak için büyük maliyetlere katlanmak gerekiyor. Bu önemli su sorununa odaklanan proje, atık yağların Berdan Çayı üzerinde yarattığı kirlilik sorununa çözüm üretebilmek için, atık yağların düzenli olarak toplanıp geri dönüşüm tesisine ulaşmasına sağlayacak bir geri dönüşüm mekanizması kurmayı amaçlıyor.

  Proje ile Tarsus genelinde yaratılacak farkındalık sayesinde, özellikle önemli atık yağ üreticisi olan işyerlerinin kullandıkları yağları lisanslı toplayıcılara teslim etmeleri hedefleniyor.

  Bu hedef doğrultusunda Tarsus'ta atık yağ toplama ve geri dönüştürme modelini kurmak üzere pilot uygulamalar yapılacak ve uygulama sonuçlarının tüm şehre yaygınlaşmasını sağlayacak etkinlikler düzenlenecek.

  Proje ekibi öncelikle Tarsus’daki işyerlerine, muhtarlara, sivil toplum kuruluşlarına, kanaat önderlerine ve basın mensuplarına projelerini anlatacak tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapacaklar. Ardından belirlenen kurumlara atık yağların toplanması prosedürü ile ilgili ikna turlarına başlayacaklar. Bu çalışmayı, pilot alandaki hanelere yapılacak ziyaretler ve birebir bilgilendirme çalışmaları izleyecek. Tüm bu süreçte lisanslı atık yağ toplama tesisi ile işbirliği içerisinde çalışılacak....


  (ÇALIŞMALAR GELİŞMELER AKTARILACAKTIR)
   
  Yıldız öz bunu beğendi.
 2. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  başlığı düzeltemedim.BİTKİSEL ATIK YAĞLAR.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...