Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyodizel üretiminden kaynaklanan atıksular

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında folge tarafından paylaşıldı.

 1. folge

  folge CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Biyodizel üretim tesislerinde oluşan atıksular ile ilgili bilgi arayışındayım. Bu tesislerden oluşan atıksuların özellikleri nasıldır ve kirlilik karakterizasyonu (koi,boi, v.b) ile bilgi edinebileceğim bir web site, makale, tez, yazı, kitap, analiz sonucu, lab deneyleri, herhangi bir literatür var mıdır?
   
 2. tizzby

  tizzby CMNet Üyesi

  Bizim tesisimizde de biyodizel tesisi var ve atıksuyunda ağır metal parametreleri ağırlıkta. Su kirliliği kontrolü yönetmeliği tablo 20.8 e tabii. işletme olarak da sabunsu madde çok geliyor ve arıtması çok güç. Fakat görüntü ve koku olarak kötü duran bir atıksu değil. Bu tür biyodizel tesislerinin atıksuları yoğun AKM ve yüksek KOİ içeriyor. Ben çok araştırdım fakat bulamadım. Normalde tesisimiz bitkisel yağ fabrikası. Biyodizel yapımı petrol fiyatları durduğu için şu an için arıtmada sıkıntı yaşamıyoruz.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.