Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Biyolojik arıtma

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında folge tarafından paylaşıldı.

 1. folge

  folge CMNet Üyesi

  boi si 3600, koi si 8000 olan bir atıksuyu direk bir havalandırma havuzuna verip verim elde edebilir miyiz?
   
 2. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  verim elde edilir ama seni tatmin edecek verim olur mu o soru işareti. normalde biyolojik bir aritma tesisinin verimi %90 ve üzeridir. ama bu yüklerdeki bir suda o kadar olmayacakt1r. kaldi ki bu değerlere neden olan ham atik sudaki kirlilik parametrelerini de bilmen gerek. toksik, kimyasal yükü yüksek bir su ise hiç bir biyolojik ar1tma gerçekleşmeyecektir.
   
 3. folge

  folge CMNet Üyesi

  @Şafak Yılmaz diğer parametre bilgileri de var elimde. hiçbir toksiklik durumu yok. debisi de 52m3/saat .
  biyolojik arıtma yapılması isteniyor. bende kirlilik yükünü fazla bulduğumdan emin olamadım.
   
 4. Seyit Aydemir

  Seyit Aydemir CMNet Üyesi

  Daha Fazla detay gerekli. örnegin suyun kaynağı, kirleticileri. ve alıcı ortamı. bunları belirledikten sonra ancak arıtma tipine karar verilebilir.
  Arıtılamayacak kadar kötü degil ancak dogru sistemi uylamalısınız. Konuyla ilgili size daha fazla yardımcı olabilirim. sytdizaynsu@gmail.com Lütfen irtibat kurun..
   
 5. Nuri Kartal

  Nuri Kartal CMNet Üyesi

  Havalandırma yap, ondan önce de eğer varsa fosfor filan suda fosfor havuzu kur. yoksa zaten sıkıntı yok. Doğru çalışan bir havalandır havuzu sana baya verim verecektir. Çıkış suyunu da UV den geçir sanırım %90 lara yakın verim alırsın.
   
 6. nbhancar

  nbhancar CMNet Üyesi

  Paket arıtmaların özellikleri ve fiyatları.TEKLİF ALMAK İSTİYORUM

  1-300 kişilik 60 m3/gün kapasiteli paket arıtma tesisinin pergel vinci; besleme pompası (kızaklı tip), pompa basma hattı ve ekipmanları; biyolojik reaktörü (Blower, havalandırma hattı, tüp difüzör ve ekipmanları/ Tahliye pompası, pompa basma hattı ve ekipmanları/ Klor dozaj pompası, tankı ve ekipmanları/ Kumanda-kontrol panosu, otomasyon sistemi ve ekipmanları/ St 37 kalite, 5 mm kalınlıkta tankı) ile çıkış suyu deşarj kriterlerini sağlatacak gerekli tüm ekipmanlarıyla birlikte projelendirilip, idarece uygun görülen yere imalat ve montajının yapılıp, çalışır vaziyette teslim edilmesi, her türlü masraflar, malzeme ve zayiatı, alet, edevat, makina ve işçilik giderleri , her türlü nakliye ve boşaltma ile yüklenici kârı ve genel giderler dâhil fiyattır.
  2-500 kişilik 100 m3/gün kapasiteli paket arıtma tesisinin pergel vinci; besleme pompası (kızaklı tip), pompa basma hattı ve ekipmanları; biyolojik reaktörü (Blower, havalandırma hattı, tüp difüzör ve ekipmanları/ Tahliye pompası, pompa basma hattı ve ekipmanları/ Klor dozaj pompası, tankı ve ekipmanları/ Kumanda-kontrol panosu, otomasyon sistemi ve ekipmanları/ St 37 kalite, 5 mm kalınlıkta tankı) ile çıkış suyu deşarj kriterlerini sağlatacak gerekli tüm ekipmanlarıyla birlikte projelendirilip, idarece uygun görülen yere imalat ve montajının yapılıp, çalışır vaziyette teslim edilmesi. her türlü masraflar, malzeme ve zayiatı, alet, edevat, makina ve işçilik giderleri , her türlü nakliye ve boşaltma ile yüklenici kârı ve genel giderler dâhil fiyattır.
  3-750 kişilik 150 m3/gün kapasiteli paket arıtma tesisinin pergel vinci; besleme pompası (kızaklı tip), pompa basma hattı ve ekipmanları; biyolojik reaktörü (Blower, havalandırma hattı, tüp difüzör ve ekipmanları/ Tahliye pompası, pompa basma hattı ve ekipmanları/ Klor dozaj pompası, tankı ve ekipmanları/ Kumanda-kontrol panosu, otomasyon sistemi ve ekipmanları/ St 37 kalite, 5 mm kalınlıkta tankı) ile çıkış suyu deşarj kriterlerini sağlatacak gerekli tüm ekipmanlarıyla birlikte projelendirilip, idarece uygun görülen yere imalat ve montajının yapılıp, çalışır vaziyette teslim edilmesi,

  4-1000 kişilik 200 m3/gün kapasiteli paket arıtma tesisinin pergel vinci; besleme pompası (kızaklı tip), pompa basma hattı ve ekipmanları; biyolojik reaktörü (Blower, havalandırma hattı, tüp difüzör ve ekipmanları/ Tahliye pompası, pompa basma hattı ve ekipmanları/ Klor dozaj pompası, tankı ve ekipmanları/ Kumanda-kontrol panosu, otomasyon sistemi ve ekipmanları/ St 37 kalite, 5 mm kalınlıkta tankı) ile çıkış suyu deşarj kriterlerini sağlatacak gerekli tüm ekipmanlarıyla birlikte projelendirilip, idarece uygun görülen yere imalat ve montajının yapılıp, çalışır vaziyette teslim edilmesi,her türlü masraflar, malzeme ve zayiatı, alet, edevat, makina ve işçilik giderleri , her türlü nakliye ve boşaltma ile yüklenici kârı ve genel giderler dâhil fiyattır.

  5- 2000 kişilik 400 m3/gün kapasiteli paket arıtma tesisinin pergel vinci; besleme pompası (kızaklı tip), pompa basma hattı ve ekipmanları; biyolojik reaktörü (Blower, havalandırma hattı, tüp difüzör ve ekipmanları/ Tahliye pompası, pompa basma hattı ve ekipmanları/ Klor dozaj pompası, tankı ve ekipmanları/ Kumanda-kontrol panosu, otomasyon sistemi ve ekipmanları/ St 37 kalite, 5 mm kalınlıkta tankı) ile çıkış suyu deşarj kriterlerini sağlatacak gerekli tüm ekipmanlarıyla birlikte projelendirilip, idarece uygun görülen yere imalat ve montajının yapılıp, çalışır vaziyette teslim edilmesi her türlü masraflar, malzeme ve zayiatı, alet, edevat, makina ve işçilik giderleri , her türlü nakliye ve boşaltma ile yüklenici kârı ve genel giderler dâhil fiyattır.
  YAPILACAK İŞ DENİZLİ İLÇELERİNDE
  BÜLENT HANÇAR 0 532 3160301 DENİZLİ
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?