Biyolojik arıtma

tinofchak

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
arkadaşlar çalıştığım yerden tuhaf bi istek aldım fabrika kurulurken kanalizasyon sularının arıtılması için biyolojik arıtma tesisi yapılmış geçen fabrikayı gezerken gördüm ufak bi kulube içinde sadece bi kuyu benzeri havuz elektrik panosu ve hava pompası var . bunu devreye alabilirmisin diye sordular bana çok saçma da gelse bakarım dedim :D . sözde tesisi devreye almak için neler gerekli sizce en basit şekilde bi arıtma yapmak için 350 Kişilik bi kapasitesi var fabrikanın.

Erol DALKILINÇ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
atıksu arıtma projesi vardır belkı oradan bakarak hangı sartlarda o artıma kurulmus öğrenebilirsin. çalışma kosulları vs.

tinofchak

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
proje vb hiç bir sey yok bana çok saçma geldi ama yinede bi sorayım dedim öyle tek havuzda arıtma yapılıyo mu diye

Erol DALKILINÇ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
dinlendirme falan yapılıyordur belki

MÇK

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Havuzun hacmi yeterli ve biyolojik arıtımla istenilen deşarj standartını yakalamak mümkünse tek bir havuzu kesikli olarak işleterek arıtma yapabilirsiniz.

Erol DALKILINÇ

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
evt o şekilde oluyorda, önemli olan kuyunun boyutları ama arkadasın dedıgı dogru o sekılde de arıtma yapılabılır.

izbend

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İstenilen dejarj standartını karşılıyorsa elbette arıtmayı yapacaktır. Zaman içerisinde fabrikanın atıksuyunun özelikleri değişim gösterdiyse bunu da dikkate alman gerekir.

tinofchak

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
görüşleriniz için teşekkür edrim :)

Yukarı Alt