Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bodrum'da Çevre Cinayeti

Konu, 'ARŞİV' kısmında Can Avşar tarafından paylaşıldı.

 1. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Bodrum Güvercinlik'te denizin doldurulmasıyla başlayan tartışmalar sürüyor.

  Otel inşaatının hızla yükseldiği bölgede molozların temizlenmesine de başlandı. Ancak çevreciler, hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyor. Doğasıyla ünlü Bodrum'un Güvercinlik Koyu'yla ilgili tartışmalar büyüyor.Otel yapmak için başlatılan inşaat çalışmalarıyla şu ana kadar Güvercinlik Koyu'na 40 bin ton moloz döküldü. Bölge sakinlerinden Ayhan Karahan şunları söylüyor: "Burada 4 yıldır çevre cinayeti işleniyor. Hukuksuzluk var. Ben yaptım oldu bitti. Burada yağma talan var. 2007 'den beri çevre cinayeti işleniyor. Burada 4 bin ton kamyon dolgu döküldü moloz döküldü denize. Bunun bir bölümünü kaldıracaklar göstermelik. Hukukçularımız hazırlık yapıyor tahsisin iptali için mahkemeye başvuracağız. Dolguyu kaldır denizin içindeki dolguyu kaldır ondan sonra inşaata devam et. Bölgeyle ilgili rapor hazırlayacağız. Dolgunun kıyıya verdiği zararla ilgili rapor hazırlayacağız. Bu kıyının eski haline gelmesi mümkün değil. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, denizdeki moloz kalkmadan inşaat izni vermem demişti."

  NTV

  bodrum can avsar.jpg
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.