• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bu seferde şirket Cv hazırlıyor !

erman

Kayıtlı Kullanıcı
Sevgili Human Resources(İnsan Kaynakları) elemanları,

Şu an benimle ilgilenmediğinizin farkındayım, çünkü ben yeni bir mezunum. Tarsus Amerikan Lisesi + Koç Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunuyum. İngilizcem çok iyi ama yakında unutacağım. (7 sene Tarsus Amerikan + 4 sene Koç = 11 sene İngilizce) Bilgisayarla aram çok iyi. Fifa99'un kralıyım (Daha iyi olduğunu iddia eden genel müdürünüz falan varsa kapışalım). Counter Strike da bir numarayım. Bunun yanında önemsizde olsa Word, Excel falan hepsini biliyorum. Siz "ofis programları" diyorsunuz.S izi hiç ilgilendirmediğini biliyorum ama Flash 5.0, Frontpage 2000 gibi programları da biliyorum. Birazda HTML ve Java...

Bos zamanlarımda sinemaya giderim müzik dinlerim falan filan da bundan size ne ki.. İnanmıyorsanız söyleyim, en son Driven filmine gittim. Biliyorum hala inanmıyorsunuz bu yüzden film hakkında izlenimleri mi söyleyeceğim.

Yarış sahneleri harika çekilmiş ama filmde iş yok. Hala inanmıyorsanız Allah size akıl fikir versin. Neyse konuya gelelim. Eğer beni işe almak için başvurmak istiyorsanız e-mail yoluyla şirket hakkında detaylı bilgi verip bana ********@hotmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Eksik gönderilen şirket bilgileri sizin hemen elenmenize yol açabilir. Biraz da işi kabul etme prosedüründen bahsedeyim. Gönderilen başvurulardan sonra 8 tane teste tabi tutulacaksınız. Eğer bu testleri geçerseniz yazılı ve sözlü mülakatlardan sonra şirketinizin bütün elemanlarına İngilizce sınavı uygulanacak.

Bu arada genç bir şirkette çalışmak istiyorum (Yaş ortalaması 25i geçmeyecek). Eğer birden fazla şirket bütün testleri geçerse averaja bakılacak o da eşitse kendi aranızda oynanan maçlara bakılacak. O da eşitse yazı tura atacağım.

Şu an elimde tam 36 değişik şirkete ait ret mektubu koleksiyonum var. Bunları çerçeveletip duvarıma astım ama artık duvarda yer kalmadı. Bu yüzden sadece ciddi başvuruları değerlendireceğim...

Hüsnü Dalgakıran...

Cevap: Bu seferde şirket Cv hazırlıyor !

Yukarıdaki Cv örneği gerçek mi bilmiyorum ama şimdi alıntıladığım Cv örneği tamamen gerçektir.
İşte Mehmet Tartar'ın doldurduğu işbaşvuru formu :

1. Adınız Soyadınız:
Mehmet Tartar
2.Yaşınız:
Yirmi sekiz.
3.Şirketimizdeki hangi pozisyon için Başvuruyorsunuz?
Mümkünse yatay bir pozisyon için. Eğer daha ciddi bir cevap istiyorsanız, ne iş
olsa yaparım. Şart öne sürebilecek durumda olsaydım, burada bu formu dolduruyor olmazdım.
4. Düşündüğünüz ücret:
Aylık 5.000 YTL maaş artı yıllık kardan yüzde 10 hisse! Eğer bu mümkün değilse, siz bir ücret Önerin, ben size evet yahut hayır derim.
5. Eğitiminiz?
İdare eder
6. Son işiniz
Sadist bir şefin deneme tahtası olmak.
7. Son ücretiniz:
Hak ettiğimin çok altında.
8. Önemli başarılarınız:
Arakladığım kalemlerden muhteşem bir kolleksiyonum
var; evde sergiliyorum.
9. İşten ayrılma sebebiniz:
Bkz. Cevap 6.
10. Size ulaşabileceğimiz saatler:
Banka atm'si gibiyim: 7/24.
11. Çalışmak istediğiniz saatler:
Pazartesi, Salı ve Perşembe 13.00-15.00 arası.
13. Şimdiki işvereninizle görüşebilir miyiz?
İşverenim olsa burada olmazdım.
14. Fizik durumunuz 20 kilogramdan fazla taşımanıza engel Mİ?
Belli olmaz, ne taşıdığıma bağlı.
15. Otomobiliniz var mı?
Evet, ama soru yanlış sorulmuş. "Çalışır durumda bir otomobiliniz var mı?" diye
sorsaydınız, cevabım farklı olurdu.
16. Daha önce bir yarışma veya madalya kazandınız mı?
Madalyam yok ama lotoda iki kere 3 tutturdum.
17. Sigara içiyor musunuz?
Otlanacak bir enayi bulabilirsem.
18. Beş yıl sonra ne yapmayı hayal ediyorsunuz?
Bana tutkun zengin bir fotomodelle Bahama Adaları'nda yaşamayı. Bir yolunu biliyorsanız bunu beş yıl beklemeden de yapabilirim.
19. Yukarıdaki bilgilerin doğruluğunu taahhüt ediyor musunuz?
Hayır, ama sıkıyorsa aksini iddia edin.
20. Sizi bu başvuruyu yapmaya iten gerçek sebep nedir?
Birbiriyle tutarlılık derecesini kestiremediğim iki cevabım var:
a) İnsan sevgisi ve tüketicilerin iyi beslenmesine katkıda bulunma arzum.
b) Gırtlağıma kadar borca batmış olmam..

Sonuç: Mehmet Tartar işe alındı.

Cevap: Bu seferde şirket Cv hazırlıyor !

abi bende olsam bende işe alırım. çünkü muhteşem bir akıl ve güven söz konusu:d:D