• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bu sene aldığım dersler için tavsiyelerinizi ve iyi dileklerinizi bekliyorum :)

Mehmet ✰

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Çevre Kimyası
Akışkanlar Mekaniği
Fizik 1 (alttan)
Genel Kimya (alttan)
Genel Kimya LAB (alttan)
MAT 1
Olasılık ve İstatistik

7 ders
18/30 kredi alttan
Birinci sene ilk dönem çok çalışmadım ::D

@Mehmet Baytemur

Çalışınca yapılacak dersler :) 1 Sene uzatmalı bitirdim, adam akıllı çalıştığım tek sene uzattığım sene. 2 Dönemde toplam 24 ders verdim, anlamadığım dersler için ikinci öğretimlerle derse girdim. Üstelik sabah İstanbul'dan kalkıp Çorlu'ya geliyordum, akşam da aynı şekilde geri dönüyordum. Zamanında mezun olmak istiyorsanız, fedakarlık şart :D

üniversiteyi 4 yılda bitirmen iyi bir şey ama derslerini anlayıp verimli bir şekilde uzatarak bitirmenden iyi değil ;)

@Mehmet Baytemur
Daha yenisin çok geç değil. Tekrar sınava gir ve daha iyi bölüm oku. Emin ol kaybedeceğin 1 sene sonrasında kaybetmekten iyidir. İki yıllık sağlık oku gerekirse daha iyi.

@Mehmet Baytemur

Şimdiden kolay gelsin kardeşim. Başka bölüm oku diyen arkadaşlara kulak asma. Kendini dinle. Hangi bölümde aç kalmam sorusuna değil, hangi bölüm bana hitap ediyor? Hangisinde başarılı olurum sorularına odaklan.

Şu hayatta gördüğüm, yaşadığım örneklere göre naçizane tavsiyelerim:

- Sevdiğin işi yap, o işi besleyecek yan dalları da öğren. Böylece çalışırken şafak sayıp lanet etmezsin geçirdiğin zamana.
- Bir şeyi başaracaksan bileğinin hakkıyla başar. Torpille, yalakalıkla gelen adamlar her devirde olur emin ol geldikleri gibi de gidiyorlar.
- Doğru ve dürüst ol. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış senin ekmeğin onuncu köyde o yüzden üzülme.
- En büyük rakibin ve hayatta en çok güveneceğin kişi aynada her sabah gördüğün kişidir.
- İşler, mesailer büyük zamanımızı alsa da dışarıda hayat devam ediyor. Asla hayattan kopma.
- İletişim, 5N1K, merak, ilgi, sabır, tüm işlerin anahtar kelimeleridir.
- 5D Kuralı (Doğruluk, Dürüstlük, Düzgünlük, Disiplin, Dinamizm) Eskiden çalıştığım şirkette öğrendiğim bir değerdi. Tavsiye ederim.

NLP gibi tavsiye verdik resmen :)

Melih Bey'e katılıyorum sevdiğin işi yap veya bu işi yapacaksan da kendini sevdiğin tarafa doğru multi disipliner olarak geliştir, yoksa sadece para kazanmak için yapılan işler uzun vadede başarı ve tatmin getirmiyor :)
Yeni döneminde de dersler güzel ve zevkli geçer umarım. En nihayetinde okulu kaç yılda bitirdiğinden ziyade okurken kendini ne kadar geliştirdiğin ve bakış açın önem kazanıyor :)

@Cem Yılmaz
J7
Üniversiteden çok memnunum bölümden de derslerde herkes gibi ortalamaya çalışmasam da hedeflerim çok başka mesleği öğrenmeye çalışıyorum ve gerçekten seviyorum bu mesleği ?
Teşekkürler tavsiyeleriniz için ☺

@Murat ÇELEBİ
@Melih Coşar
@Sena ÇETİNKAYA
88

Çok çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve iyi dilekleriniz için ?
Meslek hakkında birşey öğrenmeye çalışmadan, 3.5 ortalama yapan çok sayıda arkadaşlaım var. Bu çoklekten yakınarak kendilerini tüketiyorlar. Ben üniversitemden çok memnunum bölümden çok memnunum seviyorum gerçekten iyi ki bu mesleğe yönelmeyi seçmişim. Mutlaka başarılı olacağım asıl kaçınılmaz son bu.

@Mehmet Baytemur
Aldığın dersler başlangıç dersleri her üniversitede ortak 1. -2. sınıf dersleri bunları veririsin 3-4. sınıfta branşlaşmak istediğin alandaki seçmeli dersleri alarak ilerleyebilirsin :)