• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Büro stajını nerde yapmayalım ?

Rabiakrmn

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ASKİ
Merhaba
ben 3. sınıf öğrensiyim.Büro stajı yapıcam bu sene.
Sizce bu stajı özel sektörde proje alanında mı yapmayalım yoksa danışmanlık şirketinden mi ?
hangisi daha faydalı olur benim için ?

Gelecek ile ilgili mesleki anlamda planınız var ise o doğrultuda seçin ha yok sadece gelişmek yada rahat iş derseniz danışmanlık fakat yeni mezunlara pek maaş verilmiyor ama biraz daha mühendislik isterseniz büro stajı mecburi değil ise arıtma tesisi ve laboratuvarı derim ...

@Rabiakrmn hayallerini engellemeyim diye yalan söylüycek olsam
istedigin alanda sevdigin işi yap tarzı zıvralarla donatırdım burayı.
gerçek düşüncelerimi söylemem gerekiyor
dürüst olmalıyım
danışmanlıkta yap başka iş yok bu ülkede zaten
birde araba sürmeyi öğren
sürmüyosan stajıda orda yapma
şöför arıyolar
oraya buraya sürecek
taksi şöförü olsan daha fazla kazanırsın
başladıĞın ve bitirmek zorunda oldugun bölüm adına üzgünüm
geçmiş olsun

çed raporu hazırlayan bir firmada yap, danışmanlığı mezun olduktan sonrada ögrenirsin çed de çalışma fırsatın pek olmayabilir.
atık su projelendirmede yap, tasarım çizim felan ögren, danışmanlığı mezun olduktan sonrada ogrenirsin
arıtma tesisi olan tesiste yapma hikaye derim bir şey ögrenemessin zaman cok kısa ögrensende her fabrikada her işletmede yok işe yaramaz
kısaca raporlama ve projelendirme yeteneğini geliştirecek bir firmada yap
mümkünse yabancılarla iş yapan bir yerde yap en azından ingilizceni geliştirir yabancıların çalışma hayatını ögrenirsin.

Danışmanlık işi eğer kendi ofisini açıcksan ve iş baglarım dersen(adamın olacak piyasada tanıdık) yap

Benim fikrim Büyük şehir belediyesinde yapman çünkü her birimde bir kaç gün kalarak bile birçok şey öğrenebilrisin ben öyle yapmıştım Denizli büyük şehir belediyesinde yaparak .