Büro tescil belgesi

ismail tevetoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
12 Mayıs 2011
Mesajlar
77
Beğeniler
23
#1
büro tescil belgesi almak için ayrıca smm(serbest müşavir mühendise) ye ihtiyaç varmı...yoksa smm ye başvurmadanda alabilirmiyiz.
 

erman

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
5 Nisan 2011
Mesajlar
150
Beğeniler
14
Şehir
Balıkesir
#6
e-izin sisteminde kullanıcı işlemleri için BTB kısmı mevcut.
Büro tescil belgemizi buraya yükleme aşamasında hangi süreler arasında geçerli olduğunu kaydediyoruz. BTB mizi diyelim ki Ocak ayının 15'inden sonra yenilettik. Buraya başlangıç tarihi olarak yenileme tarihini mi gireceğiz (15 Ocak), yoksa zaten olduğu ve sadece yenilettiğimiz için Ocak 1'i mi baz alacağız ?
 

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
14 Temmuz 2011
Mesajlar
336
Beğeniler
195
Şehir
Bodrum, Muğla
#9
Arkadaşlar;
BTB alımı konusunda kafam karışık. durumu şöyle izah edeyim. ben çevre mühendisiyim. şahıs firması olarak bir danışmanlık firması kuruldu. firma sahibi çevre mühendisi değil ve bende burda ücretli çalışanım. çmo kaydım var. firmaya BTB almak istiyoruz. çmo nun sitesine baktığımda 2 adet form gösteriyor. SMM sicil formu ve büro tescil başvuru formu. sonra SMM başvuru işelmeleri sekmesine baktığımda da smm başvuru formu çıkıyor ordada vergi dairesi ve no gibi ilave bilgi istiyor. nasıl bir yol izlemeliyiz sadece BTB için gerekli iki formu doldurmamız yeterli mi? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum