• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Bursa il çevre'de rüşvet operasyonu

Konu Sahibi
Son dakika...
BURSA'da düzenlenen 'Rüşvet operasyonu'nda Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı, kurumda görevli bir mühendis ve eski çalışan polis tarafından yakalandı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde görev yapan üst düzey bir görevlinin, bazı firmalara kesilen para cezalarının bedellerini düşürmek için rüşvet istediği ihbarını alan Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri harekete geçti. Güvenlik güçleri, yaptıkları araştırmalar sonucu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden 5 yıl önce emekli olan ve bu işleri organize ettiği öne sürülen G.T. ile irtibat kurdu. G.T. ile 600 bin liralık cezayı 120 bin liraya indirmek için 50 bin lira karşılığında anlaşan güvenlik güçleri, parayı teslim etmek için bu kişiyle randevulaştı. Bir firma yetkilisinin gittiği buluşma yerinde yaşananlar gizli kamereyla kayda alan polis, söz konusu yere gelen G.T.adlı kadın 50 bin lirayı alırken suçüstü yakaladı.
http://www.olaybursa.com/d/news/54539.jpg
Yapılan sorgulaması sonucu G.T'nin, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı K.K. ve kurumda mühendis olarak görev yapan T.Y. ile birlikte hareket ettiklerini tespit eden ekipler, bu kişileri de gözaltına aldı. Birçok firmadan bu şekilde rüşvet aldıkları iddia edilen zanlıların evlerinde de arama yapıldığı bildirildi. Gözaltındaki 3 kişinin sorgularının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

@ns_415
bugün kahraman olan yarın hain olabiliyor ülkemizde her kurumun için siyaset var doğal olarak rüjvet de olacak adam kayırmada ülkemizde böyle ...

@Ferhat Elçi bu nasıl bir itham. Eğer bir bildiğiniz varsa şikayet edin ama yoksa lütfen tahminler üzerine kimseyi zan altında bırakmayın. Bu tip olaylar maalesef herkesin moralini çok bozsa da çok münferit olduğunu düşünüyorum.

@O.GENÇ
niye bldiğim olsun ki devlet nezdin de devlet katında oluyor il çevre de mi olmayacak ...

@Ferhat Elçi
Ben olmuyor demiyorum. Bunu bu kadar genelleyip insanları zan altında bırakmaya hakkın yok.

@O.GENÇ
Ben yanlış birşey demedim işini doğru yapan zaten zan altında olmaz yapan konuşur ki devletin her basamağında var iyi ve kötü işini iyi yapan kaybetmez kötü yapan alınır ve atlar devlet kademelerinde taa eskiden beri süre gelen şeyler son olaylarda kurunun yanında yaş da yandı neler döndüğünü iyi okuyun bence iyi takip etmekde fayda var ...