Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Buyrun bakanımızın açıklaması... şaka gibi !!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Enise A. tarafından paylaşıldı.

 1. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı "Bin kişiye çevre görevlisi vize eğitimi verdik. 2016'da 5 Bin kişiye daha eğitim vereceğiz" dedi.
  Bakanlığın "Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" kapsamında üniversitelerin; çevre mühendisliği, fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji ve veteriner bölümlerinden mezun olanlara eğitim verdiğini belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Aralık ayında Ankara’da toplam bin kişiye "Çevre Görevlisi Vize Eğitimi" verdiklerini ifade etti.
  Eğitimlere; Ankara, İzmir, Kocaeli, Diyarbakır, Erzurum, Tekirdağ, Batman ve Şırnak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri ile Bakanlık uzman ekiplerinin katıldığını bildiren Bakan Sarı, "Mevzuat hakkında katılımcılara detaylı bilgi verildi. Çevre görevlilerin sahada karşılaştığı sorunlara çözüm üretilmesi hedeflendi. Eğitimler sonucunda katılımcılara sertifika verildi " dedi.
  Bakan Sarı Çevre Görevlilerinin; “sanayicilerimizin, çevre mevzuatı ile ilgili yükümlülüklerini tam ve zamanında yapmalarını sağlamak, faaliyetleri sonucu çevre kirliliğine neden olacak veya çevreye zarar verecek kurum, kuruluş ve işletmelerin çevre kirliliği oluşturmadan önce gerekli olan önlemleri almalarının temin edilmesini ve dolayısıyla çevrenin korunmasına katkı sağlamak, işletme sahibi ve çalışanlarının çevre mevzuatı konusundaki eğitim ihtiyaçlarının karşılanması ve çevre bilincinin arttırılmasını sağlamak ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacına yönelik olarak, işletmelerin çevre mevzuatı gereği yapmaları gereken iş ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamakla yükümlü olduğunu” belirtti.
  Bakan Sarı sözlerine şöyle devam etti: "Tesislere yönelik denetimleri arttırmak için eğitimlere devam edeceğiz. Şu an bin kişiye eğitim verdik. 2016'da 5 bin kişiye daha eğitim vereceğiz. Yine yeni belge alacak Çevre görevlilerine yönelik eğitimlerimiz devam edecek olup, çevre görevlisi sayısını olabildiğince artıracağız ve yeni istihdamlar sağlamış olacağız."
   
 2. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

 3. yusuf

  yusuf CMNet Üyesi

  Simdi kpss ile almazlar bizi 2 kisi aliyorlardi o umudumda yerle bir oldu :):):)
   
 4. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  Kpss ye yeni yeni tam başlayacaktım aynı şekil umudum kırıldı :/
   
 5. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

 6. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Buradan anlıyoruz ki; bu güzel ablamız bırakın çevre mühendislerinin yaşadığı problemleri, Çevre Mühendisi'nin ne olduğundan bile bihaber!
  Bakıyor ki döner sermayeye bu çevre görevlisi belgesinden iyi para geliyor; "Ooo, iyiymiş bu, devam!!".

  Ahh ki ne ahh!
   
 7. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  kibarca "sömürmeye devamm " demiş kadın
   
 8. TuncayAlbayrak08

  TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

 9. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  çevre mühendisi bir çevre bakanı olmadığı sürece bizi kimse anlayamıyacak sanırım

  herkese çevre görevlisi belgesi diye bir kampanya yapsınlar hatta lise mezunları da girsin :mad:
   
 10. Zeynep Öneş

  Zeynep Öneş CMNet Üyesi

  bence çevre mühendisliği bölümünü üniversitelerden kaldırsınlar, nasılsa "çevre görevlilerimiz" var. bakanlığımız eksik olmasın nice çevre görevlileri de geliyor.

  başkasının işini yapmaya hevesli insanlara da bir şey demiyorum. iş kaygısı şu, bu değil mesele. bu başkasının hakkını gasp etmek demektir. biraz olsun kendini bilen bir toplum olsaydık zaten bambaşka olurdu her şey.
   
  Kenan Atalar ve Meryem GÜNGÖR bunu beğendi.
 11. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Vize Eğitiminde Bakanlığa tepki gösterdik , Hatta Çevre Mühendisilği kapatılsın diye sesimizi yükselttik , Bakanlık ısrarla ; öyle deseniz de Çevre görevlisi kavramı ile Sanayici bilinçlendi , biz memnunuz tarzı söylemlerde bulundular , diğer meslek grupları da herk sektör kendi işinde uzmandır maden mühendisi madencilikte çalışsın ne var ki bunda tarzı söylemlerde bulundu. Yani hiç uğraşmayın Bakanlık gayet memnun bu durumdan yukarıda da görüldüğü üzere... :suspus:
   
 12. Stranger

  Stranger CMNet Üyesi

  Ya arkadaşım nedir bu kpss aşkı anlamıyorum. sen bir devlet olarak zırt pırt memur alırsan sonun Yunanistan gibi olur IMF'ye ABD'ye yalvarırsın sonra para diye, ülkende kaos olur maaş çekmek için metrelerce kuyruğa girersin görürsün sonra gününü. İşini sevmiyorsan niye okudun madem öyle doktor olsaydın avukat olsaydın ama çalışmak zor geldi puan yetmedi gücün yetmedi di mi.
   
 13. Zeynep Öneş

  Zeynep Öneş CMNet Üyesi

  yani bu tarz konular tartışılırken illa bir muhalif çıkar. pardon da sizdeki ilgi çekme derdi nedir acaba? bu sayfada işini sevmemek, ülke meseleleri konuşulmamış. insanlar özel sektör şartları ağır olduğu için kpss ye umut bağlayabilir, zaten istihdamın az olduğu bir alana kendi mesleklerinin dışında insanların yerleşmesini hazmedemeyebilir.
   
  realastala, Melih Coşar ve Enise A. bunu beğendi.
 14. Stranger

  Stranger CMNet Üyesi

  @Zeynep Emir hep aynı bahanelerle gerekçe sunuyorsunuz. neymiş şartlar ağırmış kpss hayat kurtarırmış tek sığındığınız bu. başka hiç bir şey söylemiyorsunuz. devlet artık memur alımlarını durdurmalı. siz kendinizi düşünüyorsunuz. şartlar ağırsa gidin limon satın o zaman pazarda. hiç olmazsa kendi işinizi yapmış olursunuz. benim ilgi çekmek gibi derdim yok hanımefendi kendi istediğiniz gibi yazıp beni yargılayamazsınız. zaten kpss 2016 konusunda mesajınızı gördüm bırakın bu kpss işlerini olsun bitsin. her yerde bu memur olma atanma mücadelesinden gına geldi artık. özelde çalışanlar ne yapsınlar peki.
   
 15. Zeynep Öneş

  Zeynep Öneş CMNet Üyesi

  @Stranger ben sizi neden yargılayayım? konuyu kendi kendine yorumlayan, iddialarda bulunan sizsiniz. üstelik her zaman karşılaştığımız profildesiniz. şöyle ki canı ne isterse söyleyen, ama azıcık kendine yönelince oklar "istediğiniz gibi yazıp yargılayamazsınız" diye olayı farklı yönlere çeken. herkesin seçimlerinin altında yatan sebepler vardır ki bu konuda tartışılan şey ne kpss ne hayat şartları. burada bir mesleğin, 4 yıllık eğitimi verilen bir mesleğin gereken önemi görmemesi. biraz objektif olup bu konudaki fikirlerinizi paylaşmak yerine saydırıyorsunuz.

  gidin limon satın pazarda klişesine gelelim, hatta ve hatta bırakın bu işleri söylemlerine, sizin ne haddinize başkasına akıl vermek!
   
 16. Stranger

  Stranger CMNet Üyesi

  @Zeynep Emir sakin olur musunuz hanımefendi neden bağırıp çağırıyorsunuz bu kadar agresif olduğunuzu bilsem cevap vermezdim. konunun nesini kendi kendine yorumlamışım yazılan mesajlara bakar mısınız. yok ben kpss giremeyeceğim yok olmayacak yok umudum kalmadı hep aynı şeyler değil mi. her yerde bunları görmekten gına geldi. yok ben atanamıyorum yok torpil varmış yok şu varmış nedir bu sıkılmadınız mı artık. özelde çalışan milyonlarca insan var sonuçta. kamuya giren zaten mücadeleyi bırakıp keyfine bakıyor. ben kpss için yazdım konuya. sizin gibi siyasete harcayacak vaktim yok. hayırlı işler herkese.
   
 17. Zeynep Öneş

  Zeynep Öneş CMNet Üyesi

  @Stranger vallahi hiç sıkılmadım aynı söylemlerden çünkü gerçekler. kulak tıkayın, göz yumun geçin, öyle zannediyorum ki sizin için bunları yapmak zor olmasa gerek.

  ayrıca forumda bağırıp çağırmayı da nasıl başardım bilemedim:) ama benim agresifliğimin sizin alınganlığınızın yanında lafı olmaz.
   
  Enise A. bunu beğendi.
 18. Eyilmaz

  Eyilmaz CMNet Üyesi

  tuzu kuru detected
   
  diienayzed ve Enise A. bunu beğendi.