Büyük Kazaları Önleme Politikası (BKÖP) Belgesi

Tarık Can

Genel Yönetici
Merhaba arkadaşlar,
Seveso bildirimi yaptığımda "alt seviyeli kuruluş" sınıfına girdik. Alt seviyeli kuruluşlar da BKÖP hazırlamak zorunda. İnternet ortamında araştırdım. Eğitim slaytları çıkıyor. Ancak pek de açıklayıcı değil. Elinde BKÖP ile ilgili örneği olan var mı? Paylaşırsanız sevinirim.
Teşekkürler.

WalkMan

CMNet Üyesi
Benim anlamadığım, Çevre İl Md. lüğünü arayıp sordum, benim tesisim yönetmelikteki sınırların altında kalıyor dedim. Bildirim yapacak mıyım yine de diye sordum. Hayır dedi, o durumda bir şey bildirmene gerek yok dedi ilgili görevli.
Bakanlığı aramış bir arkadaşım, benzerini o sormuş, siz yine bildirim yapın da biz bilelim altta kaldığınız gibi cevap vermişler.
Şimdi Tarık sen de BKÖP hazırlanacakmış diyorsun :D Kafa allak bullak oldu :D

Tarık Can

Genel Yönetici
abi İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'ndeki memurlara aldırma, danışmanlığını yaptığın tesis ne faaliyet yapıyor bilmiyorum ama benim bildiğim bildirim yaparsın kapsamdışı/alt seviyeli/üst seviyeli kuruluş çıkar. ona göre de istenen belgeler var. sen bildirim yaptıgında %90 kapsamdışı çıkarsın :D saygılar :p

Elif Cihan

CMNet Üyesi
seveso bildirimini hangi firmalar yapmalı bunun hakkında bi bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

CMNet Okuru

CMNet Üyesi
Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü Hakkında Yönetmelik gereği; Yönetmeliğin Ek I’inin Bölüm 1 ve Bölüm 2’sinde belirtilen kimyasal maddeleri bulunduran kuruluşlar seveso bildirimi yapmalıdır.

Güvenlik raporu nasıl oluyor. Örnek rapor varmı Büyük kaza önleme politika belgesi nerden alıyor.