Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükbaş hayvan besiciliği atıksu projesi

Konu, 'Arıtma ve Altyapı Sistemleri Tasarımı' kısmında neo_2558 tarafından paylaşıldı.

 1. neo_2558

  neo_2558 CMNet Üyesi

  arkadaşlar bana çok acil büyükbaş hayvan besiciliği altyapı projesi gerekmekte örnek olarak kanalizasyon içmesuyu raporu hesap tabloları bir iş var bir besihane ve mezbahasıda var işin içinden çıkamadım elinde böyle bir projesi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen çok acil
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Emrah merhaba,

  Özellikle hayvan besiciliği dersen bulamayabilirsin. Bu tar projelerde endüstride kullanılan sular çok önem arz ediyor bunların tek tek ve doğru şekilde belilrnmesi gerekiyor. Ne kadar suyu uzaklaştıracağın önemli.

  ikincisi her altyapı projesinin kendine has özellikleri vardır. Topoğrafyası, jeolojisi, deşarj noktası ... herşeyi farklıdır. İçmesuyu içinde duyu alacağın yer basınçlar vb. değerler farklıdır.

  İşin özü örnek proje seni çıkmaza sokabilir. Sıfırdan yapmaya başlasan daha iyi olacaktır. Bunun için artık yaılımlar var bunları kullanmanda fayda var..
   
 3. neo_2558

  neo_2558 CMNet Üyesi

  Fatih abi örnek projeye bağlı kalmıcam sadece nasıl yapılmış neler yapılmış ona bakıcaktım dünyada örneği varmış hollandada buldum ama gerekli veriler için bağlantı kurduğumda bu bilgileri paylaşmadılar benle :D bakalım araştırmaya devam ediyorum artık su analizlerine göre tasarım geliştircem ;)
   
 4. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  proje çalışması ise sizin yapmanız daha doğru olacaktır. Sadece ödev için ise basit düzeyde bir kaç paylaşım yapabilirim.
   
 5. neo_2558

  neo_2558 CMNet Üyesi

  mahmut bey ödev için böyle işler büyük kaçar zaten örnekten kasıtım farklıydı neyse ben hollandadaki firmayla bağlantı kurdum bakalım tasarım için örnek alabileceğim bazı dosyalar yollucaklar bende su kriterlerime göre dizayn edicem, yinede teşekkürler.

  Fatih abi selamlar abi bu projede sona doğru geliyorum artık :) birşeyler oluştu artık abi bana atıksu arıtma ve içmesuyu arıtma tesisi örnek proje yollayabilirmisin. atıksu olarak uzun havalandırmalı aerobik atıksu arıtma tasarladım biogaz tesisi var içinde tasarımda birşeyler buldum konuyla ilgili hollanda firmalarından. şimdi bana dediğim gibi uzun havalandırmalı aerobik atıksu arıtma tesisi bilgisi gerekmekte.içmesuyu olarakta 500 m3 ihtiyaç çıktı en yakın baraj gölü var paket arıtmamı mantıklı olur yoksa tasarım mı onu sorayım bi.
   
 6. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Merhabalar;
  konuştuğumuz konuya ilişkin ekteki dosyayı inceleyebilirsin bu dosya bir organize sanayi bölgesindeki 7 tane işletmenin ortak arıtma tesisine ait proje raporudur. fiziksel+anaerobik+aerobik arıtma sistemi uygulanmıştır. kapsamlı bir projedir. üretimden gelen suyun yanında evsel atıksu da bulunmakta. işine yarar sanırım. anlaşılmayan bir yer olursa yardım etmeye çalışırım.
   

  Ekli Dosyalar:

 7. neo_2558

  neo_2558 CMNet Üyesi

  çok teşekkürler çiğdem hanım peki bunun proje dosyası varmı yani çizimlerinde olduğu size daha önce mail adresimi vermiştim oraya yollamanız mümkünmü wetransfer kullanabilirsiniz. şimdiden çok teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...