• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Büyükbaş hayvan besiciliği atıksu projesi

S.E.E. Emrah Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
CS ProNET- Ka Proje
arkadaşlar bana çok acil büyükbaş hayvan besiciliği altyapı projesi gerekmekte örnek olarak kanalizasyon içmesuyu raporu hesap tabloları bir iş var bir besihane ve mezbahasıda var işin içinden çıkamadım elinde böyle bir projesi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen çok acil

Emrah merhaba,

Özellikle hayvan besiciliği dersen bulamayabilirsin. Bu tar projelerde endüstride kullanılan sular çok önem arz ediyor bunların tek tek ve doğru şekilde belilrnmesi gerekiyor. Ne kadar suyu uzaklaştıracağın önemli.

ikincisi her altyapı projesinin kendine has özellikleri vardır. Topoğrafyası, jeolojisi, deşarj noktası ... herşeyi farklıdır. İçmesuyu içinde duyu alacağın yer basınçlar vb. değerler farklıdır.

İşin özü örnek proje seni çıkmaza sokabilir. Sıfırdan yapmaya başlasan daha iyi olacaktır. Bunun için artık yaılımlar var bunları kullanmanda fayda var..

Fatih abi örnek projeye bağlı kalmıcam sadece nasıl yapılmış neler yapılmış ona bakıcaktım dünyada örneği varmış hollandada buldum ama gerekli veriler için bağlantı kurduğumda bu bilgileri paylaşmadılar benle :D bakalım araştırmaya devam ediyorum artık su analizlerine göre tasarım geliştircem ;)

proje çalışması ise sizin yapmanız daha doğru olacaktır. Sadece ödev için ise basit düzeyde bir kaç paylaşım yapabilirim.

mahmut bey ödev için böyle işler büyük kaçar zaten örnekten kasıtım farklıydı neyse ben hollandadaki firmayla bağlantı kurdum bakalım tasarım için örnek alabileceğim bazı dosyalar yollucaklar bende su kriterlerime göre dizayn edicem, yinede teşekkürler.

Fatih abi selamlar abi bu projede sona doğru geliyorum artık :) birşeyler oluştu artık abi bana atıksu arıtma ve içmesuyu arıtma tesisi örnek proje yollayabilirmisin. atıksu olarak uzun havalandırmalı aerobik atıksu arıtma tasarladım biogaz tesisi var içinde tasarımda birşeyler buldum konuyla ilgili hollanda firmalarından. şimdi bana dediğim gibi uzun havalandırmalı aerobik atıksu arıtma tesisi bilgisi gerekmekte.içmesuyu olarakta 500 m3 ihtiyaç çıktı en yakın baraj gölü var paket arıtmamı mantıklı olur yoksa tasarım mı onu sorayım bi.

Merhabalar;
konuştuğumuz konuya ilişkin ekteki dosyayı inceleyebilirsin bu dosya bir organize sanayi bölgesindeki 7 tane işletmenin ortak arıtma tesisine ait proje raporudur. fiziksel+anaerobik+aerobik arıtma sistemi uygulanmıştır. kapsamlı bir projedir. üretimden gelen suyun yanında evsel atıksu da bulunmakta. işine yarar sanırım. anlaşılmayan bir yer olursa yardım etmeye çalışırım.

Ekli dosyalar

• EK-4+.pdf
    1.2 MB · Görüntüleme: 149
çok teşekkürler çiğdem hanım peki bunun proje dosyası varmı yani çizimlerinde olduğu size daha önce mail adresimi vermiştim oraya yollamanız mümkünmü wetransfer kullanabilirsiniz. şimdiden çok teşekkürler.