Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Büyükbaş hayvancılıkta emisyon konusu

Konu, 'ARŞİV' kısmında hanvey1105 tarafından paylaşıldı.

 1. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  selam herkese; büyükbaş hyvnclk tesisinde emisyon konulu da çevre izni almam gerekiyor alan kaynak belirterek . ancak ben yönetmeliği(sanayi kaynaklı) yorumlayamadım nelere dikkat edilmesi gerekiyor, ne yapılmalı?? konu hakkında tecrübesi olan var mı???
   
 2. superjax

  superjax CMNet Üyesi

  daha detaylandırır mısınız konuyu?hangi emisyon nereden kaynaklanıyor?
   
 3. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  alan kaynak!! yani emisyon kaynakları hayvanlar:):)
   
 4. superjax

  superjax CMNet Üyesi

  o zaman emisyon değil de koku yönetmeliğine dahil olmuyor mu durum?
   
 5. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  yok hayır emisyona databi oluyor dediğim gibi alan kaynak konulu.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 6. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği Ek-5.T'ye ve Ek-1 'e göre değerlendirme yaparlar. Ayrıca, yakma sistemi var ise onlar için yakıt türüne göre Ek-5.A 'ya bakınız. kaynakları ve yapılacak çalışmayı belirlemenize yardımcı olur.
  İl Çevre'ye teknik uygunluk başvurusu yaptınız ise gelip bu maddelere göre değerlendirme yaparlar. ama başvuru yapmadan önce bu maddelere göre eksiklerinizi belirlerseniz daha iyi olur.
   
 7. hanvey1105

  hanvey1105 CMNet Üyesi

  evet T grubunda yer alıyoruz zaten yalnız ben o grup gereğince neyi değerlendireceklerini anlamadım. o maddede genelde asgeri mesafeden bahsedilmiş. zaten ona uygunuz biz. her zman için kontrol etmemiz gereken bi durum değil (baca emisyonundaki atık gazlar gibi mesela) tesisin yeri herzaman değişmeyecek ki yani, nelere bakmam gerekecek başka hani gözümden kaçırdığım bişey var mı ??? yakma zaten 1 MW ın altında gaz yakıt olduu halde. onun haricinde proses bacası yokki??? açık alanda hayvanlar bakılıyo işte en kaba haliyle olay bu. ahırlar da açık alan kapalı ortamda değiller. anlamadım gitti yani:)
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.