• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çalışma İzni Hakkında

Şafak Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YEŞİL DANIŞMAN
Bu kapsamda işlem yapan oldu mu?

Cumhurbaşkanlığının Covid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlere yönelik 2021/8 nolu genelge kapsamında; Covid-19 salgınının Ülkemizde yayılımın en aza indirilmesi, salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetlerin zafiyete uğratılmaması ve çevresel hizmetlerin aksatılmaması amacıyla;

Bakanlığımızca ve yetkilendirilen kişi, kurum ve kuruluşlar tarafından Çevre mevzuatı kapsamında İl içinde ve il dışında faaliyet gösteren tesisler ile ilgili olarak yapılacak olan saha çalışmaları (yer görme, etüd, raporlama, İzin ve Lisans uygunluğu ve başvurusu, çevre yönetimi ve çevre danışmanlık) ile uygulama faaliyetlerinin (emisyon ve atık su ölçümü, yerinde anlık ölçüm, yerinde analiz, numune alma, atık denetimi, vb.) süresi içerisinde yerine getirilmesi için 81 İlin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri 22.04.2021 tarihli ve E-40270973-951.01.16.04-812186 sayılı yazı ile yazı gönderilmiştir.

Seyahat izin belgesi alınabilmesi için, bulunduğunuz ildeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne müracaat ederek alınacak resmi görev yazısı ile birlikte seyahat izni vermeye yetkili kurumlara başvuru yapılarak seyahat izin belgesi alınabilecektir.

Takvim yüklenecek. Çevre il müdürlüğünden alınan resmi yazıyla kaymakamlıktan Seyahat izni alınarak firmalara gidilebilir ama gidilmezse de ceza uygulanmayacak. İl müdürlüğünden alınan yazı tek başına yeterli olmaz diye düşünüyorum. Seyahatle ilgili izni veren makam iç işleri bakanlığına bağlı kaymakamlıklardir.

Merhaba,

e-devlet üzerinden alınan yazıda sadece büro-ikametgah arası gidişe izin var gibi görünüyor. Tesise gidişte sıkıntı çıkartır.

Biz işletmelerden günlük davet yazısı aldık, ona istinaden de seyahat izin belgesi istedik. e devlet üzerinden onaylandı.

yani bakanlığın ve il çevre müdürlüğünün yazıları olmasa da işletmelere gitmek için genelge kapsamında kısıtlamalardan muaf olan bir işletmenizden davet yazısı alarak başvuru yapabilirsiniz. onaylanıyor. görev belgesi sadece işe gidip gelme güzergahı ile ilgilidir. bu ayrıntıya dikkat edin.

Ben de firmamdan günlü sözleşmeye davet yazısı alarak ve sözleşmeyi yükleyerek seyahat iznine başvurdum. Red edildi. Red gerekçesi ise zorunlu haller kapsamında yer almamammış .

Önceki cevapları görüntüle…
Hilal Karakayabiz plana göre gidecek olduğumuz işletmelerden bu şekilde bir davet yazısı istedik. imza kaşe yaptırdık onaylandı.

*********** Bodrum Muğla adresinde site yönetimi faaliyetinde bulunan işletmemiz SS Bodrum *******’ne ait atık su arıtma tesisinde 7.5.2021 tarihinde yapılacak kritik öneme sahip kontroller için Çevre Mühendislerimiz

*********** TC kimlik numaralı Şafak Y.
*********** TC kimlik numaralı Muhammet A.’ün işletmemizde bulunması gerekmektedir.

Şafak YılmazAynı yazıyı ben de imzalattım çevresel süreçlerin yönetilmesi ve saha denetimin yapılması amacıyla 05.05.2021 tarihinde .... TC kimlik numaralı .... 'nın firmamızı ziyaret etmesi gerekmektedir diye hatta hangi yönetmeliğe göre ne hizmeti veriliyor detaylı bir şekilde yazdım. İki firmanın da yetkilileri imzaladı ama saçma bir şekilde red geldi.