Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çalışma ruhsatı, gsm

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  iş yeri açma ve çalışma ruhsatı GSM çed kapasite artırımında değiştiriliyor mu. Çed gerekli değildir projesi için, çed kapasite artırımı yapılıyor, 2. sınıf GSM ruhsatı bulunuyor bunun yenilenmesi gerekiyor mu?

  Bilgilerinizi beklerim teşekkürler.
   
 2. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  faaliyet konusu değişiyor mu?
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  hayır sadece kapasite artıyor, ama iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelikte okuduğum kadarıyla kapasite artırımı ile 1. sınıf GSM ekine giriyor iseniz yeni GSM almak gerekli oluyormuş. ÇED ek 2 den kapasite artırımı ile EK1 e geçildiği durumda ÇED alınması durumu gibi GSM de de bir yenileme oluyor anladığım kadarıyla!
   
 4. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  Ruhsat değişikliği gerektiren haller
  Madde 28- Gayrisıhhî müesseselerde işletmenin faaliyet alanının değişmesi durumunda yeniden ruhsat alınması zorunludur.
  Gayrisıhhî müesseselerin sahibinin değişmesi durumunda, dosyadaki mevcut bilgi ve belgeler esas alınmak suretiyle yeni malik adına ruhsat düzenlenir.
  Gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılması veya tesiste yapılan bir değişiklik neticesinde bir alt sınıfa geçen tesislerin yeniden ruhsat alması gerekmez. Ancak gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılmasında yapılan değişiklik neticesinde üst sınıfa geçmiş olan tesislerin bir yıl içinde yeni sınıfa göre açılma ruhsatı alması zorunludur.
   
  Oğuzhan Başıbüyük ve sdagtekin bunu beğendi.
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  evet bende bu madde kapsamında değerlendirileceğini düşünmüştüm. o halde ek2 de bir faaliyet kapasite artırımı yaparak ek 1 den başvuru yapıyorsa ÇEd olumlusunu aldıktan bir sene sonra GSM sini de yenilenmiş olmalı.
  Teşekkür ederim.
   
 6. Kağan

  Kağan CMNet Üyesi

  Rica ederim. Dikkat edilmesi gereken, kapasite artımı sonucu, İşyeri açma ve çalışma ruhsatlarına ilişkin yönetmelikteki sınıfında bir değişiklik olup olmayacağı.
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 7. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  ruhsat sınıfı enerjik gücünüze göre değişebilmektedir. bu durumda mevcut gücünüzün HP olarak bilinmesi gerekmektedir.
   
  Yusuf Özkır bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...