• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çamur neden su gibi çok acil yardım

tekalef60

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Hereko
Çökeltme tankının altından boru ile direkt olarak filtre prese gelen çamur 2-3 gün sonra presi açınca su gibi çıkıyor bunun nedeni nedir ve kesin Çözümü lütfen yardım :(( çok acil

Evsel arıtma mı. Ön çökeltme havuzundan sonra prese gönderiyorsunuz?
ön çökeltmedeki çamurun yoğunluğu hakkında bilginiz var mı.

Ben iki ihtimal düşünüyorum. Eğer varsa yıkama suyu hattınızda o açık kalmıştır. İkinci ihtimal çamurun yoğunluğu..

Çok basit bir arıtma poşetler yıkanıyor o kirli su kirlisu havuzundan çökeltme tankının üstündeki kimyasallar ile karışıyor pac aktif Karbon sönmüş kireç ve anyonik polielektrolit en son polielektrolit ten geçip çökeltme tankına gidiyor bu su üstten taşma yapan su kum filtresine ordanda temizsu havuzuna alta çöken çamur da direkt olarak filtre prese gidiyor bunun dışında farklı olarak hiçbirşey yok yapılan işlem de kullanılan kimyasallar da bunlar lütfen cevap verin