• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Can Simitlerinin Yerleşimi?

Zehra Doğan

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Mart 2010
Mesajlar
45
Beğeniler
9
#1
Merhabalar, atıksu arıtma tesisinde iş güvenliği malzemelerini sırasıyla yerleştiriyorum. Uyarı levhalarını ve yangın tüplerini yerleştirdim, sıra geldi can simitlerine. Ama nasıl yerleştirilmeli, nelere dikkat edilmeli, halat olmalı mı, olacaksa ne kadar halat konmalı, kanca şeklinde mi monte edilecek, pek bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar..
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.470
Beğeniler
3.333
Şehir
Astana
#2
Halat olmasında fayda var,
Kullanmayı planladığınız yerde en kötü ihtimali düşünerek bir uzunluk belirleyebilirsiniz. Can simidini alacak kişi kolay bir şekilde alacak şekilde bir dizayn yapabilirsiniz. Tek kancaya asmak şeklinde bir çözüm olabilir..
 
Kayıt
31 Mart 2010
Mesajlar
108
Beğeniler
15
#3
Can simitlerini ulaşımı kolay bir yere koymalısınız. Acil durumda kolay bir şekilde çıkarılabilmesi için bir kancaya tutturabilirsiniz. Halat kesinlikle olmalı, uzunluğunu ise havuz ölçülerine göre belirleyebilirsiniz.
Halatın elden kaymasını engellemek amacı ile belirli aralıklarla düğümler atmalısınız.