• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çbs hata

Rıdvan Kılınç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
danışmalık firması
Selamun aleykum,

ÇŞİM tesisimin ÇBS'de kayıtlı olmadığını söylüyor. ancak ben tesisi ÇBS'ye kaydettiğimde şu hata çıkıyor. Yardımcı olabilirmisiniz.

Ekli dosyalar

• hata..docx
    156.5 KB · Görüntüleme: 71
@Rıdvan Kılınç

Ve aleyküm selam,

Malesef ÇŞİM'lerindeki memurlar sistemi tam olarak kullanmayı bilmediklerinden kayıtlı değil deyip geçiyorlar, ancak bu hataya göre sistemde tesisiniz kayıtlı bununla ilgili bakanlık çalışanları ile ya da firma kullanıcısı başvurusu yaparak o kod-şifre ile kendiniz de düzeltebilirsiniz.

Tarık bey önce teşekkür ederim cevabınız için... firma kullanıcı başvurusunda bilgileri kendi adıma doldursam sıkıntı olur mu yada zaten öylemi yapmam gerekiyor.

@Rıdvan Kılınç

ad-soyad sistemi kullanacak kimse doldurulabilir.
ve ayrıca mutlaka "MAİL" adresi çok önemli. kullanıcı adı şifre oraya gelecek. başvuru formunu il müdürlüğüne giriş yapın. onlar başvurunuzu onayladıklarında sistemden otomatik MAİL ADRESİNE gönderilecek.

Ekran Alıntısı7.JPG

arkadaşlar izinlisans sayfasında kaç gündür bu hatayı alıyorum.. benim bilgisayarla mı ilgili yoksa genel bir problem mi var? benimle ilgiliyse nasıl çözebilirim?

uyarı.jpg

@Funda T. Kurt

başka bir tarayıcı ile girmeyi deneyin ;) internet explorer tarayıcınızda sıkıntı var anladıgım kadarıyla

internet explorer 8 kullanmıyorsanız ondan olabilir. google chrome mu deneyin ben onu kullanıyorum.

Tarık bey, dediğiniz gibi yaptım şifre ve kullanıcı adı geldi ancak bu seferde uygulamalarım kısmında hiç birşey yok .. atık beyan sekmesi ne yok nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Çevre bilgi sistemine tesis şifresi ile giriş yapıp atık beyan formu tıklandığında " Bağlı olduğunuz tesisin yetkisi il müdürlüğü tarafından kaldırılmıştır." uyarısı çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

@jn6zo

beyanlarla ilgilenen il müdürlüğündeki memur arkadaşlarla görüşün.

@Tarık Can

Firma kullanıcısı şifresinin ne olduğunu, nasıl verildiğini bilmeyen, tesis ve firma kavramlarının ayrımını yapamayan memur arkadaşlar buna bir çözüm getirebilirler umarım.

Çok şükür bende çıkan hata herkeste varmış ya içim rahatladı :) sabahtan beri tutuşuyorum tesise izin başvurusu yapacağım ama hiç bir bilgisine ulaşamıyorum :s

@Abdulkerim Doğam
Bakanlığı aradım hallettiler. Lisans türünüzle ilgili bir sıkıntı mı var acaba? Bakanlığı aramanız iyi olur sanırım.