Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çbs'de sorun

Konu, 'ARŞİV' kısmında Çağdaş Nikbay tarafından paylaşıldı.

 1. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  firmamızın ÇBS sistemine girdiğimde ekran alıntısı.1 çıkıyor. sonra güncelleme yapınca ekran alıntısı.2 oluyor. sistemi kapatıp tekrar girdiğimde yine her şeyin en başa döndüğünü görüyoruz. firma bilgileri okunamadı uyarısı çıkıyor. beni yeni çevre görevlisi diye ekleyecekler; ancak olmuyor. ekleyemiyorlar. benim sisteme ulaşan bi bilgi yok ben de işe girişimi onaylayamıyorum sorunun firmanın ÇBSsinden kaynaklı oldugunu düşünüyorlar.benim de bilgim yok bu konuda.il müdürlüğünde de ÇBS kaydımız yok,eklemek istiyorlar bizim vergi numarasıyla girdiklerinde firma bilgileri bu sefer de çıkıyor.karışık durum. İl müdürlüğü bizi silip tekrar giriş de yapamıyor. çünkü giriş yaptıklarında zaten kayıtlı diye ekran cıkıyo. umarım anlatabilmişimdir :D

  Ekran Alıntısı ÇBS1.PNG

  Ekran AlıntısıÇBS2.PNG
   
 2. Alper Bilgin

  Alper Bilgin CMNet Üyesi

  Kullanıcı adınızı "yfh" olarak deneyın.
  YFH sanırım yanlıs acılmıs.
   
 3. Filiz Bali

  Filiz Bali CMNet Üyesi

  sadece Çevre bilgi sistemine ekli bir tesis için atık beyan sistemine de ekleme işi nasıl yapılıyor acaba.
  yardımlar için teşekkürler.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Tesis onaylı ise ÇBSinde il müdürlüğüne dilekçe yazarak eklemelerini rica edebilirsiniz. Bazen telefondan rica edincede ekliyorlar.
   
 5. Alper Bilgin

  Alper Bilgin CMNet Üyesi

  Il Mudurluklerının CBS programında "Kullanıcı Uygulama Ekle" menusunden sızın kullanıcınıza yetkı vermelerı gerekıyor.
   
 6. Filiz Bali

  Filiz Bali CMNet Üyesi

  teşekkür ederim.
   
 7. Seda Yılmaz

  Seda Yılmaz CMNet Üyesi


  Merhaba Alper Bey, birden fazla CBS kaydı olan tesisleri nasıl siliyorduk. Bunun için detaylı bir açıklama vardı. Şimdi bulamıyorum onu yardımcı olursanız sevinirim.
   
 8. Alper Bilgin

  Alper Bilgin CMNet Üyesi

  Merhaba

  Fırma kullanıcısına basvurarak tesıslerınızı tek bır tesıs catısı altında bırlestırebılırsınız.
   
  Seda Yılmaz bunu beğendi.
 9. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  İyi günler arkadaşlar;
  Danışmanlığını yaptığımız tesisi ÇBS'ye kaydettik. Tesis için kulanıcı adı ve şifresi almak istiyorduk ancak sistem kullanım başvuru formunu vermedi ve iki defa kaydeilmiş gibi direk olarak onay verildi. İl müdürlüğüne uğradık fakat sorunu bir türlü çözemediler bizi Bakanlığa yönlerdirdiler. Bakanlığı arıyoruz ancak tel açmıyorlar. Şimdi ne gibi bir yol haritası çizmeliyiz. Ayrıca daha önce kullanıcı adı ve şifresi alınmış olan bir tesisin kullanıcı adı ve şifresi kayıp edilmiş ise tekrardan nasıl alabiliriz.
  Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz.
   
 10. o tesisin firması için firma kullnıcısı başvurusu yapın böylece önceden alınan kullnıcı adını görebilirsiniz gördüğünüz kulllanıcı adınıda şifre yenilemeden şifresi ni yenileyip aktif olarak kullanabilirsiniz.
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 11. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  tesis için firma kullanıcı adına başvuru yaptık bize firma kullanıcısı başvuru formunu verdi. Ancak herhangi bir kullnıcı adı çıkmıyor. şimdi formu imzalayıp yine il müdürlüğüne vermemiz mi gerekiyor.
   
 12. evet il müdürlüğüne verin onlar onaylayacaklar ve ilgili mail adresine firma kul. ve şifre gelecek.
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 13. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  çbs'de kayıtlı kullanıcı için uygulama ekleme talebinde bulundum, ancak firma adı ve vergi numarasıyla firmayı sistemde bulamadılar bununla ilgili ne yapmam gerekir?
   
 14. İdris Kaval

  İdris Kaval CMNet Üyesi

  Yasemin hanım şifresini unutttuğumuz bütün tesisler için firma kullanıcısı açtırıp tekrardan şifre alabilirmiyiz.
   
 15. evet alabilirsinz.:harika:
   
 16. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  ÇBS sistemine kayıtlı kullanıcı adı ve şifresi de olan tesise ek uygulama açmak istiyorum. online.cevre adresinden girip ek uygulama başvuru formunun çıktısını alıp doldurdum ve il çevre ye gönderdim ama bana bu şekilde olmadığını sistem üzerinden başvuru olması gerektiğini söylediler. yardımcı olabilecek var mı?
   
 17. Tesise ait firma kullanıcısından ekleye bilirsiniz uygulama, bunun için ilk önce tesise ait firma kullnıcısı açtırın
   
 18. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  tesise ait kullanıcı tanımlı. yine de sizin dediğiniz gibi yeni kullanıcı aç dedim lakin orda da yine sadece çevre bilgi sistemi uygulaması seçeneği çıkıyor. diğer uygulamalar yok
   
 19. bnhh bff

  bnhh bff Misafir

  Merhaba,
  Ben danışmanlık firmasında çalışıyorum, 31 Mart a kadar bazı firmalarımın atık beyan formunu dolduramadım. Tekrar sistem açılır mı?
   
 20. yıl sonunda genelde açıyorlar ama kesin değil:(