• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çbs'de sorun

Çağdaş Nikbay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DSİ
firmamızın ÇBS sistemine girdiğimde ekran alıntısı.1 çıkıyor. sonra güncelleme yapınca ekran alıntısı.2 oluyor. sistemi kapatıp tekrar girdiğimde yine her şeyin en başa döndüğünü görüyoruz. firma bilgileri okunamadı uyarısı çıkıyor. beni yeni çevre görevlisi diye ekleyecekler; ancak olmuyor. ekleyemiyorlar. benim sisteme ulaşan bi bilgi yok ben de işe girişimi onaylayamıyorum sorunun firmanın ÇBSsinden kaynaklı oldugunu düşünüyorlar.benim de bilgim yok bu konuda.il müdürlüğünde de ÇBS kaydımız yok,eklemek istiyorlar bizim vergi numarasıyla girdiklerinde firma bilgileri bu sefer de çıkıyor.karışık durum. İl müdürlüğü bizi silip tekrar giriş de yapamıyor. çünkü giriş yaptıklarında zaten kayıtlı diye ekran cıkıyo. umarım anlatabilmişimdir :D

Ekran Alıntısı ÇBS1.PNG

Ekran AlıntısıÇBS2.PNG

sadece Çevre bilgi sistemine ekli bir tesis için atık beyan sistemine de ekleme işi nasıl yapılıyor acaba.
yardımlar için teşekkürler.

@Filiz Bali

Il Mudurluklerının CBS programında "Kullanıcı Uygulama Ekle" menusunden sızın kullanıcınıza yetkı vermelerı gerekıyor.

@Alper Bilgin

Merhaba Alper Bey, birden fazla CBS kaydı olan tesisleri nasıl siliyorduk. Bunun için detaylı bir açıklama vardı. Şimdi bulamıyorum onu yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler arkadaşlar;
Danışmanlığını yaptığımız tesisi ÇBS'ye kaydettik. Tesis için kulanıcı adı ve şifresi almak istiyorduk ancak sistem kullanım başvuru formunu vermedi ve iki defa kaydeilmiş gibi direk olarak onay verildi. İl müdürlüğüne uğradık fakat sorunu bir türlü çözemediler bizi Bakanlığa yönlerdirdiler. Bakanlığı arıyoruz ancak tel açmıyorlar. Şimdi ne gibi bir yol haritası çizmeliyiz. Ayrıca daha önce kullanıcı adı ve şifresi alınmış olan bir tesisin kullanıcı adı ve şifresi kayıp edilmiş ise tekrardan nasıl alabiliriz.
Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederiz.

@idriskaval
o tesisin firması için firma kullnıcısı başvurusu yapın böylece önceden alınan kullnıcı adını görebilirsiniz gördüğünüz kulllanıcı adınıda şifre yenilemeden şifresi ni yenileyip aktif olarak kullanabilirsiniz.

tesis için firma kullanıcı adına başvuru yaptık bize firma kullanıcısı başvuru formunu verdi. Ancak herhangi bir kullnıcı adı çıkmıyor. şimdi formu imzalayıp yine il müdürlüğüne vermemiz mi gerekiyor.

çbs'de kayıtlı kullanıcı için uygulama ekleme talebinde bulundum, ancak firma adı ve vergi numarasıyla firmayı sistemde bulamadılar bununla ilgili ne yapmam gerekir?

ÇBS sistemine kayıtlı kullanıcı adı ve şifresi de olan tesise ek uygulama açmak istiyorum. online.cevre adresinden girip ek uygulama başvuru formunun çıktısını alıp doldurdum ve il çevre ye gönderdim ama bana bu şekilde olmadığını sistem üzerinden başvuru olması gerektiğini söylediler. yardımcı olabilecek var mı?

@Yasemin Aslantürk
tesise ait kullanıcı tanımlı. yine de sizin dediğiniz gibi yeni kullanıcı aç dedim lakin orda da yine sadece çevre bilgi sistemi uygulaması seçeneği çıkıyor. diğer uygulamalar yok