• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ÇED Devri

sogizem

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
Merhaba arkadaşlar, çed devriyle ilgili sorum var; daha önce benzer durumu yaşayan var mı ? Fabrikanın sahibi X firması,Y firmasına kiralıyor. Daha sonra Y firması,Z firmasına devrediyor. Y firması batıyor ve kaçıyor.. X de yok ortada. Şuan Z firmasının çalışabilmesi için ÇED görüşüne ihtiyaç var. Elimizde Y firmasının ÇED görüşü var.Ancak yeterli değil. Fabrika şuan icrada. Aslında asıl sorum şu ki.. İcralık bir fabrikaya ÇED görüşü alan ya da fikir üretebilecek birileri var mı ? Teşekkürler şimdiden

@sogizem

Fabrika Z firması yüzünden mi icrada yoksa X ve Y firmaları yüzünden mi? Eğer Z yüzünden değilse, ÇED'i almanız çok zor değil. Yapılan satış/devir/kiralama sözleşmesi ile birlikte geçerli olan ÇED belgesini, kapasite raporunu, ÇED Başvuru Formu'nu (İl Müdürlüğü Web Sitesinde yer alır), yapı ruhsatını ve Ticaret Sicil Gazetesi'ni sunarsanız başvurunuzun onaylanacağını düşünüyorum.

Eğer icrada olan Z firması ise izlemeniz gereken yolu tam olarak bilmiyorum maalesef.

İl Müdürlüğüne başvuru yapmıştık. Ancak ekleri yetersiz buldular. Ekler şöyle; 1) İcra Müdürlüğü tarafından Z firmasına kira sözleşmesi
2) Z Firmasının Ticaret Sicil Gazetesi 3) Y'den Z'ye devri olmuş Çevre İzni 3) Y firmasının kapasite raporu 5)Z Firmasının kapasite raporu 6) Y firması ÇED görüşü. Devir sözleşmesi elimizde olmadığı için sıkıştık biraz ve icralık durumu olduğundan. İl müdürlüğünden daha önce böyle bir örnekle karşılaşmadıklarını ve icralık durumda ne gibi yollar izleneceğinden emin olmadığı söylenildi. Bakanlığa yönlendirildi. En kötüsü bu Z firması yakında Birleşik Denetim geçirecek.

@sogizem

Birleşik denetlemeye gelenler İl Müdürlüğünden olacağından bu konuda endişe etmenizi gerektirecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Konuyu onlara detaylıca açıklarsanız, anlayışla karşılarlar. Daha fazla yardımcı olmak isterdim ancak İl Müdürlüğü bile Bakanlığa yönlendiriyorsa, bir gün Ankara'ya ayırarak bizzat yerinde çözmeniz daha uygun olacaktır.

icralık firmaya bırakın çed'i hiç bir şey almayın derim. ne olacağı belli değil çünkü. öyle değil mi? mutlaka çalışmanız gerekiyorsada buraya yazdığınız gibi il çevreye yazın. onların izni ile icra işlemleri bitene kadar olur alın. sağlıcakla kalın.