Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed gerekli degildir belge güncellenmesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında ladyengineer tarafından paylaşıldı.

 1. ladyengineer

  ladyengineer CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba,

  Bir firmam yeni bir tesise taşınmak üzeredir. Taşınacağı tesisin önceki firma tarafından alınmış 2004 tarihli ÇED Gerekli Değildir Belgesi mevcuttur. Firmamın GFB başvuru süreci içerinde, bahsettiğim ÇED Gerekli Değildir Belgesini kullanabilir miyim? Kullanabilirsem neye istinaden kullanabilirim?
   
 2. anil.topal

  anil.topal CMNet Üyesi

  Merhaba;

  Benim düşüncem kullanamazsınız nedeni kapasite artışı olması halinde bile gerekirse çed başvurunuzu yenileme gereksinimini duyuyorsunuz.Öyle ki firmanız taşınıyor yer değiştiriyor, fiziki şartlar değişiyor yani yeniden ÇED sürecini başlatmanız gerekir diye düşünüyorum.
   
 3. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  bir firma için yapılan başvuru sonucunda aldığımız dilekçe sizin sorunuzu cevaplar galiba.
   

  Ekli Dosyalar:

 4. Suat İnce

  Suat İnce CMNet Üyesi


  Daha önce alınan "ÇED Gerekli Değildir Belgesi" tesisin kurulu yerinde olan etkileri üzerine verilmiştir. Proje alanı değişeceğinden etkileri de değişecektir. Bu yüzden proje alanı değişikliklerinde kapasite artışı olmasa bile tekrar ÇED sürecine başlanması gerekmektedir.
   
 5. Hande Öztürk

  Hande Öztürk CMNet Üyesi

  Yeni bir başvuru yapmanız gerekiyor elinizdeki çed kapsam dışı belgesindeki adresinizle yeni adres tutmayacağı için sorun yaşarsınız.Proje bedelinin %2 si kadar cezai yaptırım söz konusu ilgili yönetmelikte.Başvurunuzu bir an önce yapın denetime gelelim :)
   
  anil.topal bunu beğendi.
 6. anil.topal

  anil.topal CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.