Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed kapasite artışı sonrasında kapasite raporu yenilenmeli midir?

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhabalar,
  çe gerekli değildir kararı bulunan kalker ocağı kırma eleme tesisine Çed olumlu belgesi alınmıştır. çevre izni işlemlerine başlamadan önce ilk iş kapasite raporunu yenilemek mi olmalı sizce. yoksa mevcut kapasite raporu ile işlem yapabilir miyim?
   
 2. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  Çevre izni işlemlerinde kapasite raporunuz mevcut kapasitenizi yansıtacak şekilde güncel olmalıdır.
   
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  @jn6zo çok teşekkürler cevabınız için, bu arada EK 1 Çed olumlu belgesi alındığı için GSM nin de sınıfının yükseltilmesi gerekecek bunun için bir süre var mı acaba?
   
 4. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  @sdagtekin Çevre izin sürecinde belgenin yenilenmiş olması isteniyor mu bilmiyorum. Ancak mevzuat maddesi şöyle;

  İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik
  Ruhsat değişikliği gerektiren haller

  Madde 28-

  Gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılması veya tesiste yapılan bir değişiklik neticesinde bir alt sınıfa geçen tesislerin yeniden ruhsat alması gerekmez. Ancak gayrisıhhî müesseselerin yeniden sınıflandırılmasında yapılan değişiklik neticesinde üst sınıfa geçmiş olan tesislerin bir yıl içinde yeni sınıfa göre açılma ruhsatı alması zorunludur.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...