• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed kapsam dışı?

Hilmi Katırcılar

Kayıtlı Kullanıcı
yapı kimyasalları üreten bir firmayız çed konusunda kapsam dışı raporu alabilirmiyiz. başvurumuzu nasıl yapabiliriz.

kısa bir proje özetini yazıp, çed yönetmeliğine göre değerlendirilmesini istersiniz. Başlık ve dilekçe örneğini ek olarak ekledim. Proje özetini yazarken ek olarak tapu, kapasite raporu, işletme belgesi ve 2 adet tesis fotoğrafı eklerseniz tamamdır.

Ekli dosyalar

• Başlık.docx
    11.7 KB · Görüntüleme: 146
  • DİLEKÇE.docx
    12.9 KB · Görüntüleme: 105
hakan bey, firmamız çed gerekli değildir almış, kapasite de artış ve üretim konusunda değişim göstermiştir. bu durumda ne yapmamız gerekir, yapmassak ne olur, yonetmelıkte hangı durumlarda çed yenilenmesi gerekir kısmını bulamadım yardımcı olursanız sevinirm. şimdiden teşekkürler

çed gerekli değildir yazısı alırken belirtilen kapasiteyi geçtiğiniz ve üretim konusunu değiştirdiğiniz için yeniden değerlendirilmesini istemelisiniz. yapmazsanız ne olur, birileri farkına varana kadar bir şey olmaz... belgeyi almanız sizin için iyi olacaktır. ilerleyen zaman da kapsam içine girerseniz bir önceki kapasite raporunuzu çed belgelerinizi incelemek için isterlerse sorun çıkartabilirler. dosyayı içeri sunun, bir kaç gün içinde memurları tesisinize getirin, 1 hafta içinde yazınız çıkar.

İŞLETME BELGESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
Tanımlar
MADDE 4 –
c) İşletme belgesi: Bu Yönetmelik kapsamındaki işyerlerine, işveren veya işveren vekilinin başvuru ve beyanı üzerine verilen izin belgesini
ifade eder.

teşekkür ederim. bunu firmanın danışmanı olarak ben mi temin etmeliyim firma sahibinden mi talep etmeliyim