Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed kapsam dışı ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında diienayzed tarafından paylaşıldı.

 1. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?
   
 2. Dilekçe ile başvurmanız yeterli ....
   

  Ekli Dosyalar:

 3. diienayzed

  diienayzed CMNet Üyesi

  Sağolun yasemin hanım
   
 4. rica ederim iyi çalışmalar
   
 5. Tuğçe Ekici

  Tuğçe Ekici CMNet Üyesi

  Merhabalar,

  Mobilya fabrikası yatırımı kapsam içi mi acaba Ek1 ve Ek2 'de de yok. Cevaplarsanız çok sevinirim.
   
 6. ced muaf o zamn ÇED yönetmeliği kapsam dışı yazısı almanız gerekiyor yazı örneği ekde verilmiştir.
   

  Ekli Dosyalar:

 7. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba ,
  ÇED raporu kapsam genişletme ile ilgili olarak, kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için hazırlanan proje tanıtım dosyası alan yetersizliğinden dolayı kapasite artışına gidecek, daha ileriki bir dönemde beton santrali işine de girilmesi ihtimaline dayanarak çed dosyasına koyulsun isteniyor, beton santralleri teknik olarak hesaplama ya da kapsam değişikliği gerektirir mi daha kısası ÇED dosyasında ne gibi değişiklikler yükümlülükler bize getirir.
  ne gibi hesaplamalar, raporlar, ve başvurular yapmak gerekir, çalışma prensibini de bilmediğimden ne söyleseniz kardır benim için arkadaşlar . sağolun
   
 8. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Merak ettim, şöyle bir araştırdım. Sanırım kapsam genişletmede beton santralini yeniden alacağınız ÇED raporuna ekleyebilirsiniz.
  Bulduğum örnek bir ÇED raporunu alağıdaki linkte bulabilirsin. Kolay gelsin

  http://www.csb.gov.tr/db/bartin/editordosya/ORSA1_NihaiCEDRaporu.pdf
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 9. Tuğçe Ekici

  Tuğçe Ekici CMNet Üyesi

  Herkese merhabalar,

  Öncelikle çok teşekkür ederim Yasemin Hanım, eliniz de alışveriş merkezi proje tanıtım dosyası örneği olan var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.
   
 10. Malesef yok ben çed firmasında çalışmıyorum @Burak Dumlu yardımcı olabilir.
   
 11. metinaktass

  metinaktass CMNet Üyesi

  Yasemin hanım bu dilekçeyi verirken ''istenen belgeleri'' hazırlamıyoruz değil mi.? kurulu olmayan bir tesise kapasite raporu alamayız zaten.
  proje özetini hazırlayıp veriyoruz heralde.. tat tesisi için bir örnek var mı elinizde acaba.? tesekkurler
   
 12. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Konuya şöyle deyiniyim. Eğerki Çedde Faaliyetiniz Ek-1 ve Ek-2 kapsamında bulunmuyorsa bir üst yazıyla il çevre müdürlüğüne başvuruyorsunuz.
  İl Çevre müdürlükleride size e-Çed sürecinde Çed Muaf kısmı http://eced.csb.gov.tr/ced/jsp/gorusVerme/editMuafiyetGirisV2.htm

  Referans no ve Erişim numarası veriyor.Burdan Tesisinizin işletme ve inşaat aşamasında çalışacak işci üzerinden oluşacak katı atık ve atıksu miktarları ile iligli bilgiler.Tesisinizin google earth de işaretlenmiş kml dosyasını ,ayrıyeten yapılacak faaliyeti özetleyen bir başvuru dosyası istiyor(1-2 sayfa faaliyetle ilgili özet)
  Bu bilgileri girip gönderince il çevredeki arkadaşlar inceliyor,Muafiyet yazısını uygun bulurlarsa size postayla gönderiyor.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?