• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed kapsam dışı ?

diienayzed

Kayıtlı Kullanıcı
Ambalaj atığı geri dönüşüm tesisi çed yönetmeliği ek-1 ve ek-2 listesinde bulunmuyor bunun için çedle ilgili kapsam dışı yazısı almamız mı lazım ? kapsam dışı almak için proje tanıtım dosyası ile mi başvuru yapılıyor bilen var mı arkadaşlar ?

Merhabalar,

Mobilya fabrikası yatırımı kapsam içi mi acaba Ek1 ve Ek2 'de de yok. Cevaplarsanız çok sevinirim.

@Tuğçe Ekici
ced muaf o zamn ÇED yönetmeliği kapsam dışı yazısı almanız gerekiyor yazı örneği ekde verilmiştir.

Ekli dosyalar

• ÇED GÖRÜŞ YAZISI.doc
    80.5 KB · Görüntüleme: 96
merhaba ,
ÇED raporu kapsam genişletme ile ilgili olarak, kalker ocağı ve kırma eleme tesisi için hazırlanan proje tanıtım dosyası alan yetersizliğinden dolayı kapasite artışına gidecek, daha ileriki bir dönemde beton santrali işine de girilmesi ihtimaline dayanarak çed dosyasına koyulsun isteniyor, beton santralleri teknik olarak hesaplama ya da kapsam değişikliği gerektirir mi daha kısası ÇED dosyasında ne gibi değişiklikler yükümlülükler bize getirir.
ne gibi hesaplamalar, raporlar, ve başvurular yapmak gerekir, çalışma prensibini de bilmediğimden ne söyleseniz kardır benim için arkadaşlar . sağolun

@shalic

Merak ettim, şöyle bir araştırdım. Sanırım kapsam genişletmede beton santralini yeniden alacağınız ÇED raporuna ekleyebilirsiniz.
Bulduğum örnek bir ÇED raporunu alağıdaki linkte bulabilirsin. Kolay gelsin

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Herkese merhabalar,

Öncelikle çok teşekkür ederim Yasemin Hanım, eliniz de alışveriş merkezi proje tanıtım dosyası örneği olan var mı? Paylaşırsanız çok sevinirim.

Yasemin hanım bu dilekçeyi verirken ''istenen belgeleri'' hazırlamıyoruz değil mi.? kurulu olmayan bir tesise kapasite raporu alamayız zaten.
proje özetini hazırlayıp veriyoruz heralde.. tat tesisi için bir örnek var mı elinizde acaba.? tesekkurler

Konuya şöyle deyiniyim. Eğerki Çedde Faaliyetiniz Ek-1 ve Ek-2 kapsamında bulunmuyorsa bir üst yazıyla il çevre müdürlüğüne başvuruyorsunuz.
İl Çevre müdürlükleride size e-Çed sürecinde Çed Muaf kısmı
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Referans no ve Erişim numarası veriyor.Burdan Tesisinizin işletme ve inşaat aşamasında çalışacak işci üzerinden oluşacak katı atık ve atıksu miktarları ile iligli bilgiler.Tesisinizin google earth de işaretlenmiş kml dosyasını ,ayrıyeten yapılacak faaliyeti özetleyen bir başvuru dosyası istiyor(1-2 sayfa faaliyetle ilgili özet)
Bu bilgileri girip gönderince il çevredeki arkadaşlar inceliyor,Muafiyet yazısını uygun bulurlarsa size postayla gönderiyor.