Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed olumlu inşaat izleme bildirimleri yeni uygulama hk.

Konu, 'Çevresel Etki Değerlendirmesi' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  çed olumlu alan faaliyetler projede belirtilen sürelerde yatırıma başlamadan önce inşaat ve izlemeye ilişkin izleme raporları sunuyor ve faaliyete başlanıldığında da bu bildirimler bitiriliyor idi. bu durumda olan bir faaliyetimiz inşaat -izleme raporlarını faaliyete başlayana kadar sundu, faaliyete geçildiği için son rapor yazılıp bakanlığa gönderildi. normalde sürecin bitmesi gerekiyordu fakat bakanlıktan geri bir yanıt yazısı geldi. faaliyetin başlayıp başlamadığına il müdürlüğü gelip bakıp karar verecek, izlemenin sonlanması o zaman netleşecek şeklinde.
  bu konuda bilgisi olan var mı. tesise gelindiğinde nelere bakılacak hazırlıklı olmak isteriz. faaliyet madencilik sahaya gelindiğinde faaliyet gerçekten var mı nın dışında patlayıcı tutanakları çed sınırları gibi şeylere de bakılıyor mu aslında merak ettiğim bu.
   
 2. TuncayAlbayrak08

  TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

  Henüz hiç karşılaşmadığım bir durum ama bence İl Müdürlükleri bunu çevre denetimi şekline döndürecek hemde hazırlanan bildirim formlarının doğruluğunu da kontrol edecekler gibi. O yüzden denetim mekanizması bayaa güçlü olacak
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 3. Tarık Can

  Tarık Can Genel Yönetici

  inşaatın bittiğine dair il müdürlüğü denetime geliyor. izleme kontrol formundakileri kontrol ediyorlar. tutanak tutuluyor. siz o tutanak ile son izleme kontrol formu doldurup bakanlığa gönderiyorsunuz.

  yani çed sınırları elbette var. patlatma işlemine başladıysanız, il müdürlüğündeki memurun deneyimine göre sorular değişebilir.
   
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  bizim madencilik faaliyeti inşaat aşaması olmuyor bir de bunun yanında il müdürlüğünün rutin yaptığı bir uygulama mıydı bu daha önceden de? bir de bu arada son izleme kontrol raporu sunuldu yani çed firması faaliyete başlanmıştır yazan son raporu verdi bir de ayrıca dilekçesinde de izleme raporlarının bitirildiği yazıyordu.
   
 5. TuncayAlbayrak08

  TuncayAlbayrak08 CMNet Üyesi

  @sdagtekin konu ile ilgili olarak Bakanlık tarafından ÇED firmalarına gönderilen duyuru metnini gönderiyorum.Madde 6'da bildirilmiş. Bu yeni başlayan bir uygulama önceden İl Müdürlüğü'nden faaliyet başlamıştır diye yazı istenmiyordu.
   

  Ekli Dosyalar:

  sdagtekin bunu beğendi.
 6. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  @TuncayAlbayrak08 çok teşekkür ederim bende böyle biliyordum, @Tarık Can önceden de böyle idi deyince şaşırdım. çok sağ olun yazı için
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...