• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed sınırı içinde başka çed

putperest

Kayıtlı Kullanıcı
Daha önceden böyle bir durumla karşılaştınız mı bilmiyorum ama benim ÇED olumlu sınırım içinde taşeronum başka bir tesis kurmak için ÇED gerekli değildir alacak. Böyle bir şey daha önceden başınıza gelmiş miydi?

her iki faaliyette aynı mı yani maden ocağına çed olumlu alınmıştır içerisinde tesis vardır ikinci tesis mi kurulacak gibi biraz daha detay vermeye çalışırsan yardımcı olabilirim

maden ocağı çed olumlu var. teşvikten yararlanmak isteyen taşeron kendi tesisini kuracak ama teşvik için çed olumlu kararının kendine ait olması gerekli

Yanlışsa bilenler düzeltirler ancak, aynı tesis üzerinde kurulunca oranın olumlu raporu kalkmaz mı? İşletmedeki kapasite arttırım ya da azaltımı ÇED'i etkilemeli diye biliyorum.

@Cem Yılmaz

mantıken bence de dediğiniz gibi olması gerekir. ama daha önceden diğer etkileri ile birlikte "çed olumlu" alınmış bir proje içinde "çed gerekli değildir" kararı gerektiren bir projede hiçbir il çevre müdürlüğünün bu şekilde sorgulayacağını sanmıyorum. bir yandan da zaten "çed olumlu" kararı içinde bahsekonu tesis var. bu tesis devredilecek yani hizmet olarak alınacak. tesisi kurmak isteyen şirket de teşvik almak için böyle birşey yapmayı planlıyor. durum bu.