Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed süreci nasıl işler?

Konu, 'ARŞİV' kısmında elitok tarafından paylaşıldı.

 1. elitok

  elitok CMNet Üyesi

  proje tanıtım dosyası hazırlayan bir firmada yeni işe başladım ve yeni mezunum. yolun en başındayken hata yapmamak adına yardımınıza ihtiyacım var.bu konuda bana yardım ederseniz sevinirim.
  ek 2 listesine tabi işletmelere ptd hazırlamak için izleyeceğim yol nasıl olmalı. direk ptd hazırlayıp il müdürlüğünemi sunmalıyım yoksa daha önce izleme değerlendirme kontrol formu hazırlayıpmı sunmalıyım. izlemem gereken yol nasıl olmalı?
   
 2. Adnan Albayrak

  Adnan Albayrak CMNet Üyesi

  İlk olarak ptd yi hazırlayıp il müdürlüğüne sunmalısın. Onlar inceleyecek ve sana eksiklik var ise eksiklik listesi göndereceklerdir. O eksiklerde eğer isteler ise izleme denetleme formu doldurmanı isterler zaten. Ayrıca izleme denetleme formunu PTD hazırladıktan sonra doldurman senin açından daha kolay olur. Sorununa yardımcı olabilmişimdir umarım... İyi çalışmalar bol şanslar...
   
 3. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  bende konuyla ilgili bir şey sormak istiyorum...ben de PTD hazırlamak istiyorum herhangi bir yeterlilik söz konusu değil sanırım ve hazırlama aşamasında izlemem gerekn yol nedir nelere dikkat edilir...daha önce hazırlamadım ama çok inceledim yapabilirm diye düşünüyorum :)
   
 4. Adnan Albayrak

  Adnan Albayrak CMNet Üyesi

  Yeterlilik söz konusu derken tam olarak ne demek istediniz anlamadım fakat eğer resmi PTD yapmak istiyorsanız (resmiden kastım hazırlayıp imzanızı atıp il müdürlüğüne sunmak) bunun için ÇED yeterliliği olan bir müşavir firmada çalışmalısınız ve firma sizi Çevre ve Şehircilik bakanlığına yeterlilik kapsamında olan personel olarak bildirmeli aksi takdirde imza atamazsınız sadece PTD yi düzenlemiş olursunuz diyeyim. Ayrıca izlenmesi gereken yol nedir derken resmi yollardan mı bahsediyorsunuz? Eğer PTD dosyasını hazırlama diyorsanız dediğiniz gibi çok incelediyseniz yaparsınız bir sıkıntı olmaz insan yapa yapa alışıyor ne kadar öğrensende hataların her daim oluyor.
   
 5. Özlem BAKİ

  Özlem BAKİ CMNet Üyesi

  adnan bey teşekkür ederim sorularımın cevaplarını aldım :)
   
 6. elitok

  elitok CMNet Üyesi

  adnan bey yardımlarınız için çokteşekkür ederim...
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları